ERÚ: Spotřeba plynu v prvním čtvrtletí klesla o více než čtyři procenta, hlavně díky teplému počasí

21.05.2024 19:15 | Tisková zpráva

Spotřeba zemního plynu v České republice v prvním čtvrtletí roku v meziročním porovnání znovu klesla. Za poklesem však tentokrát stálo především teplé počasí. Po očištění od teplotních vlivů spotřeba zemního plynu meziročně naopak mírně vzrostla. Vyplývá to ze čtvrtletní zprávy o provozu plynárenských soustav, kterou zveřejnil Energetický regulační úřad (ERÚ).

ERÚ: Spotřeba plynu v prvním čtvrtletí klesla o více než čtyři procenta, hlavně díky teplému počasí
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

V České republice bylo v prvním čtvrtletí tohoto roku spotřebováno 2,42 miliardy m3 zemního plynu (26 297 GWh), což představuje meziroční pokles o 4,3 procenta. V meziročním porovnání tak spotřeba plynu klesala již jedenáctým čtvrtletím v řadě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Německo

Tvrdíte, že Německo výrazně přispívá k bezpečnosti Evropy. To myslíte vážně? Jak? Tím, že jsem zve muslimské migranty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Jak bude vypadat Libeňský přesmyk?

16:13 Správa železnic: Jak bude vypadat Libeňský přesmyk?

Vlaky na křížení dvou frekventovaných tras v pražské Libni si už nebudou muset dávat přednost.