ERÚ jednal s novým ministrem průmyslu a obchodu o řešení problémů na trhu s energiemi

16.01.2022 8:48 | Tisková zpráva

Rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se v úterý setkala s novým ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou. Tématem bylo především současné dění na trhu s energiemi, respektive kroky, které úřad podnikl v souvislosti s ukončením dodávek energií společností Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů.

ERÚ jednal s novým ministrem průmyslu a obchodu o řešení problémů na trhu s energiemi
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

„Rada ERÚ uvítala především možnost seznámit pana ministra s fakty. Ve veřejném prostoru zazněla a stále zaznívá řada dezinterpretací a domněnek o tom, jak mohl a měl regulátor postupovat, které nemají žádnou oporu v současných zákonech. Má-li se to změnit, je třeba diskutovat věcně, a taková dnes diskuze s panem ministrem u nás byla," říká Stanislav Trávníček, předseda Rady ERÚ.

ERÚ i Ministerstvo průmyslu a obchodu se dohodly, že během nadcházejících týdnů připraví návrhy na okamžitá i systémová opatření, která by podobnému vývoji, měla předcházet.

„Na ministerstvo jsme některé naše návrhy posílali již před koncem loňského roku. Náš úřad je tu jako odborný partner vlády, a již jsme navrhli, jaké bychom jako úřad mohli anebo měli mít kompetence v důsledku probíhající celosvětové energetické krize. Pro skutečně účinné kroky bude potřeba upravit přinejmenším energetický zákon, kde bude úloha ministerstva zásadní," dodává Stanislav Trávníček.

Možné úpravy energetického zákona ministerstvo shromáždí během nadcházejícího měsíce, a to nejen od ERÚ.

„O větší kompetence, pokud jde o kontrolu energetického trhu, jsme si už řekli například u zprostředkovatelů a víceméně jsme na posílení zákonných možností dozoru připraveni i u dodavatelů. Ale je to na vládě, respektive zákonodárcích, jestli nám je takříkajíc přiklepnou," uvedl předseda Rady ERÚ.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Ochrana před hlukem ze skateparků a podobných hřišť nemá jasná pravidla

10:06 Veřejný ochránce práv: Ochrana před hlukem ze skateparků a podobných hřišť nemá jasná pravidla

Při prověřování stížností lidí, žijících v sousedství hřišť, určených například pro jízdu na skatebo…