ERV Evropská pojišťovna pojistila vloni přes půl milionu klientů

09.03.2014 16:10

I když trh s neživotním pojištěním vloni stagnoval, ERV Evropské pojišťovně vzrostl meziročně obrat o 2 miliony korun na bezmála 297 milionů. Pojišťovna obsloužila na 533 tisíc klientů. ERV Evropská byla také už po dvanácté v řadě zvolena na TTG Travel Awards pojišťovnou s nejlepším cestovním pojištěním.

ERV Evropská pojišťovna pojistila vloni přes půl milionu klientů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

ERV Evropská pojišťovna vykázala v roce 2013 zisk 30,6 milionů korun, což je 10,3 % z obratu (hrubého předepsaného pojistného) firmy. I nadále si tak připisuje dobré ekonomické výsledky. „Velice nás těší, že ERV pojišťovna vloni opět zvýšila svůj tržní podíl v cestovním ruchu, a to na 37 %. Naše pojištění nabízí 8 z 10 největších cestovních kanceláří, což považujeme za ocenění našich služeb,“ hodnotí výsledky ředitel ochodu a marketingu ERV Evropské pojišťovny Ondřej Rušikvas. ERV se navíc podařilo získat dalšího významného klienta, kterým je leader trhu zimních dovolených NEV-DAMA.

Průměrné pojistné roste, výše škod klesá

Průměrné pojistné na osobu se meziročně zvýšilo jen o 6 korun na 488 korun. Průměrná výše škody naopak klesá, a to o 7 %.  Klienti nahlásili vloni ERV Evropské pojišťovně škodní události v průměrné výši 9.979 korun. „Trendem loňského roku byl pokles velkých škod nad 100.000 korun, a to o 17 %. Klienti naopak hlásili více malých škod do 100.000 korun. Tady jsme zaznamenali meziroční nárůst průměrné škody o 11,4 %,“ říká Ondřej Rušikvas. Nejvyšší loňská pojistná událost stála pojišťovnu 733.000 korun. Jsou to náklady na operaci zánětu šlach v USA u osmdesátiletého klienta.

V cizině marodí méně dětí, Češi ale více ruší dovolené

Témeř dvě třetiny škod (62 %) tvoří léčebné výlohy v zahraničí. Mezi nejčastější zdravotní problémy patří tradičně zažívací potíže, záněty očí a uší, kožní a sluneční alergie či virózy. O 27 % klesl meziročně počet dětských pacientů, u nichž ERV Evropská řešila nějakou pojistnou událost. A objevil se ještě jeden významný trend: „Oproti předchozím letům klienti více uplatňují storna dovolené. Zrušení zájezdu nebo jeho jednotlivých služeb tvoří už více než čtvrtinu (26 %) hlášených škod,“ uvádí manažer komunikace  ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. Nejvíce zdravotních problémů hlásí lidé z Egypta (1.264), na druhém místě je Řecko (1.350) a bronz má Turecko (898). V roce 2013 odhalila ERV Evropská pojisté podvody za bezmála 230.000 korun.

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již posedmé v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká krajina: Jakub Vágner natáčel v rezervaci velkých kopytníků

10:24 Česká krajina: Jakub Vágner natáčel v rezervaci velkých kopytníků

Cestovatel, dobrodruh a nejznámější český rybář Jakub Vágner natáčel celý den v rezervaci divokých k…