ERV: Každý druhý Čech jezdí na lyžích, třetina Čechů v zimě nesportuje vůbec

24.02.2014 9:17

Téměř polovina Čechů (46 %) dává přednost sjezdovému lyžování, běžky v zimě vytáhne 35 % z nás. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu. Češi nejčastěji lyžují doma, ze zahraničních destinací pak dominuje Rakousko, na druhém místě je Itálie a následuje Francie.

ERV: Každý druhý Čech jezdí na lyžích, třetina Čechů v zimě nesportuje vůbec
Foto: Jaroslav Bukowski
Popisek: Lyžování, ilustrační foto
reklama

Z průzkumu ERV pojišťovny také vyplynulo, že 32 % Čechů se v zimě do sportů vůbec nepouští. Snowboardu holduje každý sedmý z nás. Prkno je ale doménou především mladých lidí. Mezi mladými do 25 let je každý třetí snowboarďák. Pětina lidí se pak v zimě věnuje jiným sportům než jsou lyže, snowboard a běžky. „Je zajímavé, že Češi jsou z hlediska zimních sportů poměrně mnohostranní. Například seveřané jsou totiž naprosto oddaní lyžím. Lyže upřednostňuje 91 % Švédů a 95 % Dánů. Snowboard a běžky jsou tu překvapivě mnohem méně frekventované, než by se mohlo zdát podle úspěchů profesionálních sportovců těchto zemí,“ říká manažer komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Lyžařské vybavení napospas zlodějům

Nechat lyže či snowboard jen tak ležet před restaurací a jít na oběd? Pro většinu Čechů to není žádný problém. Jen každý šestý Čech (16 %) nechává zimní vybavení v uzamykatelných stojanech, ve skříňkách, popřípadě používá vlastní zámek. 69 % Čechů nechává lyže a snowboardy ležet jen tak, i když necelá polovina (45 %) z nich uvádí, že na lyže musí vidět. Každý sedmý z nás tvrdí, že se od lyží nehne ani na krok a raději si je vezme s sebou ke stolu nebo se nají venku. „Naše cestovní pojištění SBALENO „Na lyže“ se vztahuje i na krádeže zimního vybavení, a to až do 30 000 korun. Věci ale musejí být prokazatelně chráněné proti krádeži, tedy být například v uzamykatelné lyžárně, skříňce nebo stojanu,“ upozorňuje Vlastimil Divoký. Vloni ERV Evropská pojišťovna například proplácela klientům škodu v hodnotě 52 000 korun, když jim v Itálii z uzamykatelných stojanů zmizely dvoje zbrusu nové lyže. Největší pojistnou událostí byl ale případ vyhořelé lyžárny ve Francii. „Čtyřiapadesáti českým turistům tu ohořely lyže, snowboardy a lyžáky. Celková škoda, kterou jsme proplatili, se vyšplhala na více než 640 000 korun,“ doplňuje Vlastimil Divoký z EVR Evropské.

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Podezřelému se útěk nepodařil

11:42 Policie ČR: Podezřelému se útěk nepodařil

Cizinec podezřelý z násilného trestného činu, který měl spáchat ve středu v Německu odjel vozidlem d…