EU report 2016 srovnává rozjezd uplynulého a současného programového období i výsledky kontrol NKÚ

04.10.2016 9:50

Nejvyšší kontrolní úřad vydává již po deváté svou pravidelnou roční zprávu EU report, která informuje o hospodaření s prostředky poskytnutými České republice z evropských fondů z pohledu nezávislého orgánu externí kontroly.

EU report 2016 srovnává rozjezd uplynulého a současného programového období i výsledky kontrol NKÚ
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

První část EU reportu 2016 informuje o současném programovém období, o jeho cílech pro naplnění strategie Evropa 2020 i o víceletém finančním rámci 2014 až 2020, a to včetně alokace zdrojů vymezených pro Českou republiku. Upozorňuje na rizika a dílčí problémy spojené se zahájením tohoto programového období, které se v porovnání s předchozím programovým obdobím 2007 až 2013 projevují ještě pomalejším rozběhem jednotlivých programů.

Druhou část EU reportu 2016 tvoří zpráva o finančním řízení prostředků EU v ČR v roce 2015. V ní NKÚ prezentuje údaje o hospodaření s prostředky rozpočtu EU, které získal od implementačních orgánů České republiky. Zpráva uvádí také oficiální data publikovaná Evropskou komisí a jejími útvary ve výročních zprávách a přehledech, což umožňuje srovnání České republiky s dalšími členskými státy EU.

Stěžejní částí zprávy je přehled o výsledcích kontrol NKÚ zaměřených na hospodaření s prostředky poskytnutými České republice z rozpočtu EU, a to včetně prostředků státního rozpočtu určených na spolufinancování společných projektů. Zpráva mapuje kontroly z období od dubna 2015 do března 2016, kdy měl EU report 2016 redakční uzávěrku, a člení je podle jednotlivých politik EU. Výstupy z kontrol přináší i některé analytické a statistické údaje z informačního systému NKÚ. Přidanou hodnotou této zprávy je pak srovnání výsledků kontrolní činnosti NKÚ s výsledky publikovanými dalšími orgány externí kontroly. Celkový obraz o tom, jak si Česká republika stojí v čerpání přidělené alokace, pak podává srovnání zjištění NKÚ s nálezy Evropského účetního dvora, které se vztahují k celé EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

22:28 TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozide…