Sociální marketing je dlouhodobě jednou z velmi důležitých oblastí marketingu, která je u nás často opomíjena. Jak dokonce zaznělo na konferenci Internet Advertising Conference 2014, tak v Česku sociální marketing neumíme a neděláme. Je to diskutabilní, ale poučná a důležitá věc. Současně je nutné si uvědomit následující:
Přítomnost firem na sociálních médiích skutečně není možné chápat jako využití jednoho jediného sociálního kanálu, ale vždy je potřeba myslet podstatně šířeji.
Sociální média a sociální marketing je nutné chápat i v souvislosti s dalšími marketingovými kanály a umět je plně začlenit do celkového marketingu, komunikace i public relations.
Sociální média je možné využívat jak pro efektivní marketing, přivádění zákazníků, konverze či prodej, tak pro posilování značky ale, možná i hlavně, pro komunikaci se zákazníky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva