Celkem 534 tisíc m3 pitné vody odebraly v roce 2014 výrobní provozy klasických elektráren společnosti ČEZ, a. s. Ve srovnání s více než 918 tisíci m3 v roce 2001 jde o 42% pokles. V jaderných provozech se od roku 2001 snížila spotřeba pitné vody dokonce o 65 % na 184,9 tisíc m3. Celkově je tak spotřeba pitné vody v klasických a jaderných elektrárnách ČEZ ve srovnání se stavem před čtrnácti lety na poloviční úrovni.
Spotřeba povrchové (technologické) vody v klasických elektrárnách klesla ve stejném období z 99,4 milionu m3 na 69,2 milionu m3, úspora tak činí 30,4 procenta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva