Elektrowin: Za nepotřebný spotřebič volňásek do Zoo Ostrava

8. 6. 2015 13:54

S vysloužilci do zoo! Tak zní název akce ostravské zoo, při které mohou návštěvníci získat zvýhodněné vstupné a pro své ratolesti vstup zcela zdarma. Přinesete-li v sobotu 13. června do Zoologické zahrady Ostrava vysloužilý elektrospotřebič, volňásek v hodnotě dětské vstupenky bude váš.

Elektrowin: Za nepotřebný spotřebič volňásek do Zoo Ostrava
Foto: Elektrowin
Popisek: Logo společnosti Elektrowin
reklama

Každý, kdo tento den přinese do zoo vysloužilý elektrospotřebič, obdrží dětskou vstupenku zdarma, nebo slevu pro dospělého návštěvníka. Ostravská zoo tuto akci připravila ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu.

U stánku ELEKTROWINu budou mít děti i dospělí možnost se dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.

„I když už si Češi zvykli recyklovat, je stále potřeba jak malým, tak dospělým návštěvníkům připomínat, že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. Za deset let svého působení jsme už vybudovali po celé České republice síť čítající přes 12 000 míst zpětného odběru,“ vysvětluje ředitelka zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Táňa Pokorná.

„Odevzdáním starého elektrospotřebiče na správné místo mohou lidé jednoduše pomoci k ochraně nejen našeho okolí, ale v podstatě celé planety. Tato akce má již v naší zoo několikaletou tradici a stále se těší velkému zájmu a oblibě návštěvníků,“ sděluje mluvčí Zoo Ostrava Šárka Kalousková.

ELEKTROWIN a.s. je největším a nejstarším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Funguje už desátým rokem - 21. září 2005 podal návrh na zápis do seznamu výrobců Ministerstvu životního prostředí, rozhodnutí o zápisu do tohoto seznamu nabylo právní moci 5. prosince. Od svého založení ELEKTROWIN již zrecykloval přes 12 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o hmotnosti více než 210 000 tun. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost není založená za účelem zisku, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů.  Sběrnou síť tvoří na 1 250 sběrných míst v 1 330 městech a obcích, 2 500 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 3 500 obcích. Celkově sběrnou síť tvoří více než 12 000 míst zpětného odběru. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

Zoo Ostrava založená v roce 1951 je plošně druhá největší zoo v ČR. V moravskoslezském regionu patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům. V současné době chová téměř 4000 zvířat. V posledních letech prošla zoo výraznou proměnou, vyrostlo zde několik nových pavilonů a vznikly další expozice. K nejnovějším patří Pavilon evoluce – moderní chovatelský komplex pro šimpanze, kočkodany Dianiny a dalších 200 zvířat, Čitván – velký přírodní výběh pro medvědy a hulmany, Papua – expozice s plazy a rybami, Tanganika – pavilon s hrochy a krokodýly. Zejména u dětí je oblíbená expozice Na statku s domácími zvířaty. V areálu nechybí ani řada dětských hřišť a herních koutků. Součástí areálu je i Botanický park. Zoo Ostrava je otevřena každý den v roce od 9:00 hod.

Více informací na www.zoo-ostrava.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM zvítězil ve sporu o více než čtvrt miliardy

22:30 ÚZSVM zvítězil ve sporu o více než čtvrt miliardy

Městský soud v Praze potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2, jímž byla zamítnuta žaloba o zap…