Energetický regulační úřad: Vyúčtování elektřiny a plynu budou mít novou podobu

13.07.2016 13:12

Vyúčtování elektřiny a plynu zaslaná od 1. července 2016 budou mít novou podobu a to na základě vyhlášky č. 70/2016 Sb. Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ). Každá faktura odeslaná po tomto datu musí zahrnovat i vyúčtování v novém formátu, které bude pro zákazníky více srozumitelné a umožní jim srovnání jak s fakturami za předchozí období, tak porovnání se zákazníky, kteří mají smlouvu s jinými dodavateli.

Energetický regulační úřad: Vyúčtování elektřiny a plynu budou mít novou podobu
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

Podrobné vyúčtování zůstane v původní podobě, na první straně vyúčtování však přibude přehledná tabulka, ve které zákazník uvidí zvlášť cenu za stále platby a zvlášť jednotkovou cenu za odebrané množství energie (elektřiny nebo plynu). Dále se zákazník dočte, kolik energie je mu účtováno, kolik činily stálé měsíční platby, kolik platí za odebranou energii celkem a kolik z toho činí DPH. Na úvodní straně bude také uvedena informace o počátečním a konečném stavu elektroměru nebo plynoměru, na jejichž základě bylo vyúčtování vystaveno. Zákazníci si tak budou moci tyto údaje lépe kontrolovat.

„Cílem ERÚ bylo co nejvíce zjednodušit vyúčtování přidáním přehledové tabulky ke každému vyúčtování, a tím posílit povědomí zákazníků o tom, za co platí, a zlepšit tím také jejich orientaci při případném výběru nového dodavatele elektřiny nebo plynu,“ uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Z potravin zelená energie

22:16 Celní správa: Z potravin zelená energie

Pardubičtí celníci zajišťovali přímý dohled nad likvidací potravin. Téměř 7 tun mražených výrobků vč…