Energii2 v závěru loňského roku přibyli zákazníci

01.02.2013 11:03 | Zprávy

Alternativní dodavatel zemního plynu a elektrické energie - společnost Energie2, a. s., Praha zaznamenal v závěru roku 2012 významný nárůst prodeje, ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

Energii2 v závěru loňského roku přibyli zákazníci
Foto: Energie2
Popisek: Energie2

Nejsilnějšími byly poslední tři měsíce, kdy firmě přibylo několikanásobně více zákazníků, především z řad domácností, než tomu bylo rok předtím. Rozhodujícím činitelem pro změnu dodavatele jsou nadále ceny plynu i elektřiny, které má Energie2 výhodnější než dominantní dodavatelé v jednotlivých regiónech. Informoval o tom ředitel  Energie2, a.s., Dávid Vlnka.

,,Lidé si už zvykli, že nejvhodnější čas na změnu dodavatele energie je v závěru roku. Rovněž prodejci soustřeďují své kampaně na závěr roka. Podle našich zkušeností jsou silnými v prodeji všechny měsíce od září do konce roku a nejsilnějšími jsou poslední tři měsíce v roku. Zájem domácností o změnu je téměř stejný jak u  plynu, tak u elektřiny. Zatímco v minulosti byl zájem o změnu dodavatele u plynu výrazně vyšší, nyní již mají i domácnosti zájem o změnu dodavatelů u obou komodit více vyrovnaný a dávají přednost výhodnějším alternativním dodavatelům. Předpokládáme, že trh bude nadále soupeřit o zákazníka, který z toho bude těžit nižšími cenami energií“, konstatoval D.Vlnka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Zrušení Green Dealu

Jsem pro, ale jak to uděláte? Máte to i v programu. Co jste pro zrušení udělali? A máte plán b, když se zrušení nepovede?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky: Jdeme uklízet Brdy. Přidáte se?

22:03 Vojenské lesy a statky: Jdeme uklízet Brdy. Přidáte se?

VLS již tradičně na jaře povolávají v rámci celonárodní iniciativy Ukliďme Česko dobrovolníky a milo…