Evropská komise schválila ČR operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

29.04.2015 14:06

Evropská komise schválila České republice první operační program pro čerpání evropských peněz v rámci programového období 2014 -2020, a to Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který má na starosti Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Evropská komise schválila ČR operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

"Jsem rád, že je intenzivní práce vlády při přípravě operačních programů pro nové programové období úspěšná. Schválení operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost je mimořádně dobrou zprávou pro podnikatele, firmy, vědecké pracovníky, univerzity i pro rozvoj informačních technologií. V programu, který spadá do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu, je k dispozici celkem 116 miliard korun. Jedná se o třetí největší program v současném programovém období. Podporu si mezi sebe rozdělí čtyři prioritní oblasti, a to Rozvoj výzkumu a vývoje, Efektivnější nakládání energií, Podpora podnikání malých a středních firem a Rozvoj informačních a komunikačních technologií. Oproti minulému období 2007-2013 došlo k navýšení finančních prostředků o jednu třetinu," uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

„Fakt, že OP PIK byl schválen jako vůbec první český program pro programovací období 2014 – 2020, je výbornou zprávou především pro české podnikatele. Už zítra pro ně umístíme na web MPO avíza k čerpání první vlny 11 výzev. Dostanou tak veškeré informace k tomu, jak připravit své projekty a správně vyplnit žádosti o dotace, které začneme přijímat již začátkem června,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

"Rád bych poděkoval paní komisařce Corině Cretu a jejímu týmu za spolupráci, díky které se podařilo dotáhnout schvalování operačních programů do zdárného konce a první český operační program schválit neprodleně po schválení revize Víceletého finančního rámce Evropské unie. Schválení dalších operačních programů by mělo následovat v příštích dnech. Očekávám, že ministerstva zajistí co nejrychlejší vyhlášení prvních výzev, aby česká ekonomika mohla těžit z dostupných evropských peněz," dodal předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Podrobné informace k Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost jsou k dispozici na webu MPO: http://www.mpo.cz/cz/podpora-podnikani/oppik/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vlada.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Program COVID BUS skončil, dopravci poslali přes tisíc žádostí za necelou miliardu

11:54 Ministerstvo dopravy: Program COVID BUS skončil, dopravci poslali přes tisíc žádostí za necelou miliardu

Ve středu 25. 11. skončila lhůta pro podávání žádostí do programu COVID BUS, který Ministerstvo dopr…