FAEI: Téma týdne - Česko má špičkovou rehabilitaci. Jak se k ní ale dostat?

20. 9. 2017 15:24

Do rehabilitačních ústavů by měli lidé po úrazech a operacích nastupovat co nejdřív. V Česku je těch opravdu špičkových na výběr hned několik. Jenže kvůli jejich omezené kapacitě vůbec není jednoduché se tam dostat. Například na volné místo v Kladrubech je běžné několikaměsíční čekání. Tomuto problému se věnuje další díl seriálu TÉMA TÝDNE, který od pondělí do pátku přináší portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz).

FAEI: Téma týdne - Česko má špičkovou rehabilitaci. Jak se k ní ale dostat?
Foto: FAEI
Popisek: Poúrazová péče - ilustrační foto

České rehabilitační ústavy, jako jsou Kladruby či Malvazinky, mohou významně pomoci lidem zraněným při autonehodách, po operacích, nebo nenadálých zdravotních příhodách. Kladruby mají 250 lůžek, Malvazinky 190 a ambulantní kliniku. Ústavy jsou zaměřeny na rehabilitaci pohybového a nervového systému.

„Včasné zahájení rehabilitace je klíčové, jen tak se dá u pacientů po těžkých úrazech docílit návratu do běžného života,“ zdůrazňuje Jakub Pětioký, náměstek pro rehabilitaci kladrubského rehabilitačního ústavu.

„V současné době ale není v České republice tolik odborných pracovišť, aby dokázala naplnit poptávku všech klientů,“ konstatuje Libor Skryja, fyzioterapeut ambulance Rehabilitační kliniky Malvazinky.

Obě rehabilitační zařízení se letos zapojila do projektu Poúrazová péče. Ten si klade za cíl přispět k lepší informovanosti o možnostech návratu do života po těžkých úrazech. Podrobnosti přináší třetí ze série článků na portálu FAEI.cz, který si můžete přečíst ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty

22:21 ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty

Nadějní architekti zde mají moznost celosvětově upozornit na svoji práci. Letos se jich přihlásilo n…