FN Brno: Poděkování pro Neonatologické oddělení FN Brno – roming-in

25.08.2017 21:26

Neonatologické oddělení patří mezi jedno z vůbec nejlepších oddělení v České republice.

FN Brno: Poděkování pro Neonatologické oddělení FN Brno – roming-in
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Jsme rádi, když můžeme pomoci dětem rodičů, kteří mají nedonošené miminko. Tady je jedno z poděkování, které jsme obdrželi, a které nás velmi potěšilo, zejména Oddělení 12 – roming-in.

„Rádi bychom tímto vyjádřili obrovský dík Neonatologickému oddělení Fakultní nemocnice Brno, konkrétně pracovníkům Jednotky intenzivní a resuscitační péče pro novorozence a Oddělení intermediární péče 12 a rooming-inu pro nedonošené děti.
V neděli 11. června 2017 se nám v porodnici na Obilním trhu předčasně, v 7. měsíci těhotenství, narodila dcera. Ihned po porodu se dcery ujal tým Jednotky intenzivní a resuscitační péče pro novorozence, na které strávila první dva týdny svého života. Velice jsme s manželem uvítali možnost docházení za dcerou kdykoliv během dne a z toho plynoucího intenzivního kontaktu s ní bezprostředně po narození. Jsme nesmírně vděčni lékařům za profesionální přístup a kvalitní péči po celou dobu našeho pobytu na JIRPN, především za včasné podchycení infekce, kterou se dcera nakazila po 1. týdnu života. Neméně spokojeni jsme byli s přístupem sestřiček, jejich pomocí, radami, trpělivostí a také humorem, jež nám ulehčovaly těžké chvíle nejistoty v prvních dnech po narození dcery.

Poté, co byl stav naší dcery stabilizován, jsem se s ní přesunula na Oddělení intermediární péče 12 a rooming-inu pro nedonošené děti, kde jsme spolu zůstaly necelých 7 týdnů. Pobyt typu rooming-in považujeme za nesmírnou výhodu při péči o dceru a velice si jeho umožnění vážíme. Na Oddělení 12 jsem se o ni mohla starat 24 hodin denně a manželovi bylo umožněno trávit s námi čas kdykoliv během dne, díky čemuž byla dcera v nepřetržitém, tolik důležitém kontaktu se svými rodiči. Během celého pobytu na ni pravidelně dohlíželi lékaři a o její i mou pohodu se staraly sestřičky, jejichž ochota a laskavý přístup nám byly velkou oporou.

Přesně dva měsíce po dceřině narození jsme si ji díky týmům obou zmíněných oddělení mohli 11. srpna 2017 z nemocnice odvézt.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy uzavřely s Plzeňským krajem smlouvu na provoz linky P2 Klatovy – Plzeň – Beroun

18:47 České dráhy uzavřely s Plzeňským krajem smlouvu na provoz linky P2 Klatovy – Plzeň – Beroun

Nové vlaky vybavené moderními technologiemi, pohodlnými sedačkami, klimatizací a připojením k Wi-Fi …