FN Brno: Poprvé v ČR – unikátní nová operace páteře na ortopedické klinice

19.01.2018 12:24

Ve čtvrtek 18. Ledna 2018 se na Ortopedické klinice LF MU a FN Brno uskutečnila unikátní operace degenerativního postižení bederní páteře z nového operačního přístupu zvaného OLIF (oblique lateral interbody fusion). Tento moderní miniinvazivní operační postup, který se v posledních měsících prudce rozvíjí ve světě, byl uskutečněn poprvé v České republice. Operaci prováděl přednosta Ortopedické kliniky FN Brno doc. MUDr. Martin Repko, Ph.D., se svým týmem.

FN Brno: Poprvé v ČR – unikátní nová operace páteře na ortopedické klinice
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo
reklama

Po odstranění postižené a vyhřezlé meziobratlové ploténky je prostor mezi bederními obratli vyplněn speciálním implantátem, k jehož zajištění je následně užita stabilizace dlažkou se šrouby.

„Výhodami tohoto nového přístupu je především jeho šetrnost k tkáním v oblasti retroperitonea, menší operační rána a možnost upuštění od nutnosti následné zadní stabilizace páteře. Tento způsob operačního ošetření přináší pacientům odstranění bolestí bederní páteře a úlevu od neurologických příznaků při kompresi nervových kořenů,“ říká přednosta doc. MUDr. Martin Repko, Ph.D.

Ortopedická klinika dlouhodobě zaujímá přední místo v oblasti operací páteře nejen v České republice, ale drží plně krok v moderních operačních metodách se světovými trendy. Od této metody si lékaři kliniky slibují zvýšení bezpečnosti samotné operace a zkrácení nezbytné doby rekonvalescence pacientů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Premiér Babiš dostane druhou dávku očkování proti covid-19

19:07 Vláda: Premiér Babiš dostane druhou dávku očkování proti covid-19

Premiér Andrej Babiš se v neděli nechá naočkovat druhou dávkou vakcíny proti covid-19.