FN Brno: Prosím, vytrvejte, krizi se ještě nepodařilo překonat

08.08.2020 14:19

Poděkování primářky TTO MUDr. Hany Lejdarové všem současným dárcům, že v době pandemie nepolevují a i nadále darují krev.

FN Brno: Prosím, vytrvejte, krizi se ještě nepodařilo překonat
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo
reklama

Vážení a milí dárci krve,

jak jistě víte z médií, Česká republika se nachází v období relativního nedostatku krve, kdy je zajištění provozu některých nemocnic nelehkým úkolem. Příčin je řada. Mnozí z vás čerpají dovolenou a po návratu často nemohou po nějakou dobu darovat, jiní zastupují kolegy na dovolené a nemohou se ze zaměstnání uvolnit a situaci nezjednodušují ani opatření v souvislosti s novým typem koronaviru. Spotřeba krve je přitom v těchto měsících mírně vyšší než v předchozích letech, protože české zdravotnictví dohání jarní nucenou pauzu způsobenou pandemií.

Fakultní nemocnice Brno v tomto není výjimkou. Zajistit odpovídající množství transfuzních přípravků stojí náš personál obrovské úsilí, které by bylo zbytečné bez vaší pomoci a ráda konstatuji, že ta přichází doslova ze všech stran. Je úžasné a pouhými slovy nepopsatelné, co se nyní na našem oddělení děje a jakou atmosféru nám pomáháte vytvářet. Děkuji vám, že reagujete na naše výzvy a vnímáte spolu s námi vážnost situace. Prosím, vytrvejte nadále, krizi se ještě zdaleka nepodařilo překonat.

Naše nemocnice poskytuje nejvyšší typ zdravotní péče a bez úzké spolupráce s vámi se v žádném případě neobejde. Na rozdíl od jiných nemocnic využíváme vaši krev převážně v neodkladných situacích. S ohledem na velikost našeho provozu se od nás očekává pomoc regionům, kterým se krev pro pacienty zajistit nedaří. Pokud se s námi chcete podílet na léčbě například pacientů s leukémií, onkologicky nemocných dětí nebo pacientů s mnohočetnými poraněními, kterých díky cestování v létě vždy přibývá, darujte prosím krev ve Fakultní nemocnici Brno. Tito lidé se v jiné nemocnici na Moravě obvykle léčit nemohou. Současně pomůžete i dětem ve Fakultní nemocnici Motol, které v současné nelehké situaci vypomáháme a pacientům ve většině brněnských nemocnic.

S úctou a poděkováním

MUDr. Hana Lejdarová
primářka Transfuzního a tkáňového oddělení FN Brno

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

22:54 Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

V předvánočním období existuje reálné riziko zvýšené nabídky padělků výrobků renomovaných značek. Ji…