FN Brno: Trauma tým simuloval ošetření včetně intenzivní péče

30.05.2018 10:54

Trauma tým ČR, složený ze zdravotníků Fakultní nemocnice Brno, opět trénoval svoji připravenost. Ve FN Brno totiž zahájil cvičení, které bylo zaměřené na výstavbu zdravotnické jednotky, jejíž součástí je stan pro příjem a třídění postižených, dále ambulantní část pro ošetření lehčích poranění a dvě jednotky intenzivní péče pro příjem závažných poranění, stabilizaci jejich celkového stavu a pro přípravu na odsun k definitivnímu ošetření.

FN Brno: Trauma tým simuloval ošetření včetně intenzivní péče
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Cvičení lékařů, zdravotních sester spolu se členy Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, kteří zajišťují logistiku jednotky, se uskutečnilo v areálu Bohunic FN Brno 29. a 30. května 2018. Vedoucím lékařem TRAUMA TEAMU je prim. MUDr. Petr Nestrojil, CSc.

Trauma team ČR je mobilní tým lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků, jehož dominantním úkolem je poskytování odborné resuscitační, traumatologické, chirurgické, intenzivní a specializované medicínské péče poraněným a postiženým přímo na místě mimořádné události nebo katastrofy, případně v její těsné blízkosti

Provozovatel:
Traumacentrum Fakultní nemocnice Brno (organizace a zajištění zdravotnické činnosti)

Na činnosti Trauma teamu ČR se podílejí:
Ministerstvo vnitra ČR – Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky („Dohoda o vzájemné výpomoci na výzvu“). Trauma team ČR (TT) úzce spolupracuje zejména s týmem USAR (Urban Search And Rescue) HZS hl. m. Prahy a celá jednotka společně vystupuje jako CZERT Czech Republic (Czech Emergency Response Team). USAR tým poskytuje TT logistickou podporu (stany pro ubytování, stravování, hygienické zařízení, zásobování vodou) a jeho záchranáři vypomáhají při ošetřování a transportech postižených.

Trauma team ČR má celkem 51 členů:
22 lékařů a 29 nelékařských zdravotnických pracovníků, tým pro nasazení na akutní humanitární pomoc sestává z vedoucího lékaře, 10 lékařů a 12 nelékařských zdravotnických pracovníků – specialistů z oborů urgentní medicína a anestezie, chirurgie a úrazová chirurgie

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Tři nové koňské síly odjely do Zlína

14:29 Policie ČR: Tři nové koňské síly odjely do Zlína

Policejní koňští nováčci splnili základní zkoušky.