FN Brno spouští již čtvrtý přístroj CT

22.02.2018 19:35

V pořadí čtvrtý přístroj CT, nejmodernější v České republice, spouští Fakultní nemocnice Brno. Nová technologie je v nejbližších týdnech připravena sloužit pacientům ve třetím podlaží lůžkového traktu pavilonu L Pracoviště CT patří pod Kliniku radiologie a nukleární medicíny FN Brno.

FN Brno spouští již čtvrtý přístroj CT
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Vyšetřením CT projde ročně přes 10 tisíc pacientů. CT vyšetření je poskytováno zejména pacientům, kteří potřebují onkologický screening, zjištění vrozených vad, plicní diagnostiku a vyšetření břišních příhod. Nový přístroj je také unikátní tím, že v rámci jednoho vyšetření udělá cca 40 tisíc řezů, což je ve srovnání se staršími typy, které dělaly několik stovek řezů, jeho obrovská přednost.

Slavnostní otevření se uskutečnilo ve čtvrtek 22. února 2018 ve 13.00 hodin ve Fakultní nemocnici Brno – Klinika radiologie a nukleární medicíny (3.NP, pavilon L) – za účasti ředitele FN Brno MUDr. Romana Krause, MBA, a náměstka ředitele a přednosty KRNM prof. MUDr. Vlastimila Válka, CSc., MBA, EBIR, a dále zástupců firmy IMOS a Philips.

Stavební činnost pro přípravu a instalaci přístroje financovala ze svého rozpočtu FN Brno částkou 9,4 mil. Kč. Práce prováděla firma IMOS Brno, a.s., která zahájila stavební úpravy v říjnu 2017.

Instalace nové technologie CT se uskutečnila v polovině prosince 2017. Nový přístroj byl pořízen díky dotaci z fondu EU – Integrovaný regionální operační program, 5. výzva IROP - VYSOCE SPECIALIZOVANÁ PÉČE V OBLASTECH ONKOGYNEKOLOGIE A PERINATOLOGIE - SC 2.3, FN Brno modernizace onkogynekologického centra a to ve výši 39,9 mil. Kč vč. DPH (s 5% podílem vlastních zdrojů).

Všechny tři přístroje jsou umístěné v areálu Bohunic FN Brno. Jeden přístroj CT je k dispozici v Dětské nemocnici FN Brno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT: Petr Dvořák byl potřetí zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie

22:50 ČT: Petr Dvořák byl potřetí zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie

Generální ředitel České televize Petr Dvořák byl dnes, na valné hromadě, zvolen do nejvyššího vedení…