FN Hradec Králové: Akce s dopravním podnikem chce získat nové dárce krve

20.10.2021 21:20 | Tisková zpráva

Získání nových dárců krve pro Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové má za cíl akce Daruj krev s Dopravním podnikem města Hradce Králové, a.s., která se uskuteční od 22. do 26. listopadu 2021. Kromě zaměstnanců podniku se do darování krve mohou zapojit i ostatní zájemci z řad veřejnosti.

FN Hradec Králové: Akce s dopravním podnikem chce získat nové dárce krve
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Mnoho z našich zaměstnanců jsou pravidelní dárci krve či plazmy na Transfuzním oddělení FN HK a věříme, že se najdou i další. Současně chceme na potřebu podpory dárcovství upozornit také hradeckou veřejnost,“ uvedl k akci předseda představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové, a.s. Zdeněk Abrahám.

Hradecký dopravní podnik o akci informoval své zaměstnance, podpořil ji také plochami ve vozech MHD a na terminálu hromadné dopravy. Pro prvodárce, kteří v rámci akce darovat krev, budou připraveny drobné dárky.

Prvodárci mohou v týdnu 22. až 26 listopadu přicházet na Transfuzní oddělení FN HK bez objednání každý den od 8:00 do 11:00 hodin, ve středu také od 14:00 do 16:00 hodin. Před odběrem je čeká lékařské vyšetření zdravotního stavu.

„Nové dárce krve nutně potřebujeme, protože část současných dárců končí kvůli vysokému věku či nevyhovujícímu zdravotnímu stavu a musíme je nahrazovat novými dárci. Veškeré informace k darování krve a podmínkám najdou zájemci na www.fnhk.cz//transf,“ uvedl primář Transfuzního oddělení FN HK MUDr. Vít Řeháček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…