FN Hradec Králové: Dobrovolnický program rozdal pacientům 120 dárků z Ježíškovy výzvy

23.12.2022 10:13 | Tisková zpráva

Na 120 nejrůznějších dárků, především knih či křížovek, rozdal v tomto týdnu pacientům vybraných oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové Dobrovolnický program FN HK. Dárky do nemocnice přinášeli lidé v rámci Ježíškovy výzvy, cílem akce bylo pořízení drobných dárků pro hospitalizované pacienty.

FN Hradec Králové: Dobrovolnický program rozdal pacientům 120 dárků z Ježíškovy výzvy
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Jednalo se o první ročník této akce, jsme rádi, že lidé dárky přinesli, my jsme je s dobrovolníky zabalili a roznesli pacientům na oddělení. Děkujeme všem, kteří se zapojili a vyřizujeme také velké poděkování od pacientů,“ řekla koordinátorka Dobrovolnického programu Fakultní nemocnice Hradec Králové Mgr. Blanka Vápeníková. Kromě knih a křížovek se mezi vybranými dárky objevila také kosmetika.

Dobrovolnický program FN HK uspořádal na začátku prosince také Vánoční koncert v přízemí Pavilonu profesora Bašteckého, kterého se zúčastnily desítky lidí včetně pacientů nemocnice. Program celoročně působí na několika klinikách nemocnice, dobrovolníci jsou především pro dlouhodobě hospitalizované pacienty společníky, povídají si s nimi, čtou jim či s nimi chodí na procházky.

Dobrovolníci v nemocnici také připravují různé jednorázové akce, například tvůrčí dílny pro dětské pacienty. „Za poslední rok se nám podařilo navýšit počet dobrovolníků, všem jim chci za jejich nasazení poděkovat a doufám v další spolupráci i během roku 2023,“ dodala Vápeníková. Pokud i vy uvažujete o dobrovolnictví ve FN HK, všechny informace jsou dostupné ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Komise schválila program na podporu kombinované výroby tepla a elektřiny za 75 miliard korun

7:02 ÚOHS: Komise schválila program na podporu kombinované výroby tepla a elektřiny za 75 miliard korun

Evropská komise schválila v rámci pravidel EU pro státní podporu český program na podporu výroby ele…