FN Hradec Králové: Nové očkovací centrum bez nutnosti předchozí registrace

29.07.2021 8:26

V Hradci Králové funguje od včerejšího odpoledne nové očkovací centrum, umožňující očkování zájemcům bez předchozí registrace. Centrum, které provozuje Fakultní nemocnice Hradec Králové, je umístěné v prvním patře Obchodního centra Atrium na Dukelské třídě a v provozu je v pracovních dnech od 13:00 do 18:00 hodin.

FN Hradec Králové: Nové očkovací centrum bez nutnosti předchozí registrace
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Na zahájení očkování ještě před otevřením čekalo zhruba 30 zájemců, centrum proto zahájilo svůj provoz dříve. Další zájemci o vakcínu přicházeli postupně. „O očkování jsem měla zájem, ale bylo pro mě složité vyplnit ty registrační formuláře, takže jsem moc ráda, že mám možnost přijít bez registrace a být očkovaná,“ uvedla jedna z čekajících zájemkyň o vakcínu. Další žena dodala, že ji registrace nevyhovovala kvůli pracovní době. „Pevný termín stanovený několik dní předem je pro mě nevyhovující, ale dneska jsem měla čas a rovnou jsem přišla,“ uvedla.

V centru s kapacitou kolem stovky vakcín denně je připravena vakcína firem Pfizer/Biontech. Očkování v centru je možné pro všechny zájemce starší 16 let, mladší a samoplátci mohou využít možnosti registrace do stávajících očkovacích centech v regionu.

Fakultní nemocnice Hradec Králové začala v očkováním proti COVID-19 od 2. ledna, od té doby v Očkovacím centru FN HK bylo podáno na 140.000 dávek vakcín. Očkovací centrum umístěné v areálu nemocnice je nadále v provozu pro registrované zájemce o očkování.

Bližší informace je možné najít na webu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Soutěž o nejlepšího sběrače začíná. Letos sbírá Praha 4, 9, 19 a Praha-Kunratice

19:27 Lesy Praha: Soutěž o nejlepšího sběrače začíná. Letos sbírá Praha 4, 9, 19 a Praha-Kunratice

Pro školy v městských částech Praha 4, Praha-Kunratice, Praha 9 a Praha 19 vyhlašujeme podzimní sout…