FN Hradec Králové: Poradna pro odvykání kouření rozšířila ordinační hodiny

18.10.2018 21:05

Poradna pro odvykání kouřenípři Plicní klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové od září rozšířila své ordinační hodiny.

FN Hradec Králové: Poradna pro odvykání kouření rozšířila ordinační hodiny
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Služeb poradny bylo možné od jejího vzniku v říjnu 2015 využívat pouze jeden den v týdnu, nyní je možné se objednávat na čtvrtek a pátek. Poradna je určena pro veřejnost, ale i pacienty a zaměstnance nemocnice.

„Poskytujeme komplexní péči a podporu lidem, kteří se rozhodnou přestat kouřit.Vyšetření je bezplatné, po konzultaci s odborníkem je navržený léčebný postup, včetně využití určitých léků, které kuřákům mohou pomoci přestat kouřit,“ řekl přednosta Plicní kliniky FN HK doc. MUDr. Vladimír Koblížek Ph. D. Plicní klinika na provozu spolupracuje s Nemocniční lékárnou FN HK, zájemci o pomoc poradny se mohou objednat prostřednictvím telefonu 495 834 377 nebo e-mailem: stopkoureni@fnhk.cz

Vybudování poradny bylo součástí projektu Nekuřácké nemocnice, kterou se Fakultní nemocnice Hradec Králové stala od 1. května 2016. Od té doby je v celém areálu nemocnice zakázáno kouření až na několik vyhrazených míst pro kuřáky. Cílem celého projektu je omezení negativních důsledků kouření a pomoc závislým na tabáku při odvykání.Za dobu fungování poradny odborníci pomáhali několika stovkám lidí, dosavadní úspěšnost odvykání se pohybuje kolem 40 procent, což je ve srovnání s republikovými a celosvětovými statistikami dobrý výsledek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci zajistili cisternu s lehkým topným olejem

22:22 Celní správa: Celníci zajistili cisternu s lehkým topným olejem

Ústečtí celníci zajistili cisternu s bezmála třiceti tisíci litry minerálního oleje. Daňový únik byl…