FN Hradec Králové: Zdravotní klauni nezapomínají na dětské pacienty ani během prázdnin

30.07.2019 10:06

Dvojice Zdravotních klaunů dorazila v minulém týdnu za nejmenšími pacienty Fakultní nemocnice Hradec Králové, aby jim zpestřila pobyt v nemocnici během letních prázdnin. Návštěvu Zdravotního klauna Petra Vrběckého alias doktora Housky a Šárky Rozlivkové alias sestry Drobné si užily desítky dětí nejrůznějšího věku.

FN Hradec Králové: Zdravotní klauni nezapomínají na dětské pacienty ani během prázdnin
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Zdravotní klauni přicházejí do FN HK každé úterý a středu na tři hodiny, během kterých obejdou pokoje Dětské kliniky FN HK a navštíví také dětské pacienty na dalších klinikách. FN HK je také jednou z pěti nemocnic v ČR, kde funguje program NOS! (Na Operační Sál!), při kterém klauni jednou týdně doprovázejí děti před plánovanou operací a čekají na ně po probuzení. V Královéhradeckém kraji Zdravotní klauni pravidelně docházejí kromě FN HK také do Dětského denního rehabilitačního stacionáře Hradec Králové a oblastních nemocnic v Trutnově, Jičíně a Náchodě.

Součástí středeční návštěvy Zdravotních klaunů bylo také předání šeku na 13.000 korun určených na podporu práce Zdravotních klaunů ve FN HK, který předali organizátoři letošní akce Restaurant Day v Hradci Králové. Ti letos na akci prodávali palačinky a výtěžek z prodeje věnovali na tento projekt.

Zdravotní klaun, o. p. s., je dobročinná organizace s národní a mezinárodní působností, která již od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem i geriatrickým pacientům. Přispívá tím ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu. V současné době navštěvuje 86 profesionálních Zdravotních klaunů pravidelně 62 nemocnic, 7 domovů pro seniory a 2 hospice. Ročně uskuteční přes 3800 návštěv. Více ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Web Top 100 - Internetové stránky ČEZ kralují mezi weby českých průmyslových a energetických firem

22:11 ČEZ: Web Top 100 - Internetové stránky ČEZ kralují mezi weby českých průmyslových a energetických firem

Nová česká, německá a francouzská mutace, vylepšená zákaznická sekce nebo užití profesionálních a un…