FN Hradec Králové ambulantně ošetřila zhruba 200 uprchlíků z Ukrajiny

08.04.2022 10:06 | Tisková zpráva

Fakultní nemocnice Hradec Králové ošetřila od zahájení válečného konfliktu na Ukrajině přibližně dvě stovky ambulantních pacientů z této země, zdravotní stav zhruba 30 z nich si vyžádal hospitalizaci.

FN Hradec Králové ambulantně ošetřila zhruba 200 uprchlíků z Ukrajiny
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Pacientům z Ukrajiny slouží v areálu nemocnice čtveřice UA pointů, na kterých se jim dostává potřebné akutní a primární péče, případně jsou odesíláni na další pracoviště. 

Anketa

Který z jmenovaných šéfů vlád je nejlepší?

1%
0%
3%
95%
hlasovalo: 55254 lidí

„Lidé prchající před válkou z Ukrajiny přicházejí s nejrůznějšími zdravotními problémy, to spektrum je poměrně široké, nejčastěji se jedná o akutní problémy, například drobná poranění, nevolnost či bolesti zubů. Péči samozřejmě zajišťujeme i pro pacienty, u kterých je s ohledem na jejich diagnózu nutno pokračovat například v onkologické léčbě. Hospitalizovali jsme i pacienty s psychickými problémy,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Podle lékařského náměstka FN HK a přednosty Kliniky urgentní medicíny MUDr. Jaromíra Kočího, Ph.D., FACS počet pacientů z Ukrajiny postupně narůstá, stále se však jedná o jednotlivé případy denně. „Veškerá péče se uskutečňuje v rámci běžného provozu nemocnice, pořadí je stanovováno podle medicínské naléhavosti,“ uvedl Kočí.

Pacienti z Ukrajiny najdou akutní a primární péči na UA pointech na několika pracovištích nemocnice. Dospělí pacienti najdou pomoc v budově Emergency Fakultní nemocnice Hradec Králové, v případě potřeby péče v rámci jiných odborností bude další péče naplánována. Stejné to je u dětských pacientů, kteří akutní a primární péči mají zajištěnu v budově Dětské kliniky FN HK. Těhotné ženy z Ukrajiny mohou směřovat přímo na Porodnickou a gynekologickou kliniku FN HK, ostatní ženy s gynekologickými problémy zamíří nejdříve na Emergency. Stomatologická péče je poskytována na akutní ambulanci Stomatologické kliniky FN HK, v mimopracovní dobu v rámci stomatologické pohotovosti Královéhradeckého kraje. Bližší informace jsou na webu nemocnice ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberální institut: Českomoravská konfederace odborových svazů je netransparentní organizace

17:56 Liberální institut: Českomoravská konfederace odborových svazů je netransparentní organizace

Liberální institut vydává krátkou studii o Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a její…