FNUSA: Nedávejte žádné peníze do kasiček podomním 'obchodníkům'

18.03.2020 9:10

Bohužel se už v Brně objevili podvodníci, kteří obcházejí lidi s pokladničkou a tvrzením, že vybírají peníze na boj s koronavirem v naší nemocnici.

FNUSA: Nedávejte žádné peníze do kasiček podomním 'obchodníkům'
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

O žádné takové „spolupráci“ nevíme a rozhodně bychom ani nikdy nic podobného nechtěli. Ozývají se nám lidé, že chtějí pomoci finančně a s těmi se domlouváme na dalších postupech, které máme pro tyto případě přesně stanoveny (darovací smlouva apod.). PROSÍM, varujte občany, aby nedávali žádné peníze do kasiček podomním „obchodníkům“.

Jako vstup do nemocnice je otevřen pro veřejnost jediný vchod, a to hlavní vchod z ulice Pekařská, to tzv. Hansenovy budovy. Imobilní pacienti a ZTP přijíždějící autem mohou samozřejmě i nadále využít vjezd z Mendelova náměstí. U hlavního vstupu je od včerejška příchozím měřena tělesná teplota – provádějí zdravotníci. V případě vyšší teploty je pacient umístěn do izolace, kde je mu po konzultaci s krajskou hygienou doporučen lékařem další postup. Apelujte, prosím, na veřejnost, aby do nemocnice chodila jen v nejnutnějších případech.

Jelikož v hlavní, tzv. Hansenově budově se také nachází jedna ze tří lékáren FNUSA, ode dneška nakupující nechodí dovnitř budovy, ale zřídili jsme pro ně výdejové „okno“ přímo na Pekařské ulici. Samozřejmě to zpomalí provoz, za což se omlouváme, ale bezpečnost pacientů, zaměstnanců a obecně veřejnosti je pro nás nade vše. Další lékárny fungují bez provozních změn s tím, že lidé vstupují po jednom a pouze s rouškou. Telefony s elektronickými recepty nedávají do ruky lékárníkovi, pouze nadiktují kód nebo ukážou QR kód.

Jednání ohledně toho, jak konkrétně bude sv. Anna fungovat jako nemocnice pro pacienty s onemocněním COVID-19 s těžkých průběhem, stále probíhají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greenpeace: Aktivisté odmítají, že způsobili poruchu v elektrárně Chvaletice. Budou se bránit u soudu

22:11 Greenpeace: Aktivisté odmítají, že způsobili poruchu v elektrárně Chvaletice. Budou se bránit u soudu

Pětice aktivistů a aktivistek Greenpeace, která v říjnu 2016 protestovala na chladicí věži elektrárn…