Fakultní nemocnice Hradec Králové: V areálu slouží onkologickým pacientům Lavička naděje

23.06.2022 17:23 | Tisková zpráva

Před budovou Kliniky onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové byla slavnostně odhalena Lavička naděje, kterou jako podporu onkologickým pacientům v rámci motivačního projektu Sad nadějí iniciovala Věra Fina, zakladatelka pacientské organizace Jelimán z.s.

Fakultní nemocnice Hradec Králové: V areálu slouží onkologickým pacientům Lavička naděje
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Při realizaci projektu Sad nadějí jsem si uvědomila, jak je pro onkologické pacienty důležité si mít možnost sednout a načerpat energii, proto vznikl nápad na Lavičky naděje, který podpořil  Královéhradecký kraj. Na lavičce jsou vyřezané holubice jako symbol naděje, kterou chceme předávat všem onkologickým pacientům,“ řekla při odhalení lavičky iniciátorka projektu Věra Fina.

Podle ředitele FN HK prof. MUDr. Vladimíra Paličky, CSc., dr. h. c. medicína v minulých letech výrazně pokročila a léčba i onkologických pacientů je stále úspěšnější. „Medicína ale sama o sobě nikdy nestačí, vždycky musí chtít pacient a mít obrovskou sílu a energii, aby s vážnou nemocí dokázal úspěšně bojovat,“ uvedl profesor Palička.

Slavnostního odhalení lavičky, která je umístěna v blízkosti již dříve vysazeného Stromu naděje, se konalo za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v.v. a senátor JUDr. Jan Holásek.

Pacientská organizace Jelimán z.s. usiluje o legislativní změny pro hendikepované, onkologické nemocné a pacienty v remisi. Je iniciátorem motivačního projektu Sad nadějí, kterým autorka projektu Věra Fina motivuje onkologické pacienty v průběhu systémové léčby. Po překonání náročného období nemoci tito pacienti mají možnost vysazení svého stromu naděje, stromy zároveň nabízí možnost načerpání potřebné energie a síly po náročné onkologické léčbě. Iniciátorka projektu Věra Fina za tyto počiny získala nespočet prestižních ocenění. Bližší informace je možné získat ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

22:04 Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

Trénovali to, co se skutečně stalo.