Fakultní nemocnice Hradec Králové: V areálu slouží onkologickým pacientům Lavička naděje

23.6.2022 5:23 odp. | Tisková zpráva

Před budovou Kliniky onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové byla slavnostně odhalena Lavička naděje, kterou jako podporu onkologickým pacientům v rámci motivačního projektu Sad nadějí iniciovala Věra Fina, zakladatelka pacientské organizace Jelimán z.s.

Fakultní nemocnice Hradec Králové: V areálu slouží onkologickým pacientům Lavička naděje
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Při realizaci projektu Sad nadějí jsem si uvědomila, jak je pro onkologické pacienty důležité si mít možnost sednout a načerpat energii, proto vznikl nápad na Lavičky naděje, který podpořil  Královéhradecký kraj. Na lavičce jsou vyřezané holubice jako symbol naděje, kterou chceme předávat všem onkologickým pacientům,“ řekla při odhalení lavičky iniciátorka projektu Věra Fina.

Podle ředitele FN HK prof. MUDr. Vladimíra Paličky, CSc., dr. h. c. medicína v minulých letech výrazně pokročila a léčba i onkologických pacientů je stále úspěšnější. „Medicína ale sama o sobě nikdy nestačí, vždycky musí chtít pacient a mít obrovskou sílu a energii, aby s vážnou nemocí dokázal úspěšně bojovat,“ uvedl profesor Palička.

Slavnostního odhalení lavičky, která je umístěna v blízkosti již dříve vysazeného Stromu naděje, se konalo za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v.v. a senátor JUDr. Jan Holásek.

Pacientská organizace Jelimán z.s. usiluje o legislativní změny pro hendikepované, onkologické nemocné a pacienty v remisi. Je iniciátorem motivačního projektu Sad nadějí, kterým autorka projektu Věra Fina motivuje onkologické pacienty v průběhu systémové léčby. Po překonání náročného období nemoci tito pacienti mají možnost vysazení svého stromu naděje, stromy zároveň nabízí možnost načerpání potřebné energie a síly po náročné onkologické léčbě. Iniciátorka projektu Věra Fina za tyto počiny získala nespočet prestižních ocenění. Bližší informace je možné získat ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

22:11 Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

Dva dny plné hudby a divadla si mohli užít všichni návštěvníci festivalu Energie pro kulturu, který …