Fakultní nemocnice Hradec Králové nabízí kurzy první pomoci pro veřejnost

09.05.2023 22:03 | Tisková zpráva

Středisko kardiopulmonální resuscitace, které funguje ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, začalo od poloviny dubna nabízet kurzy první pomoci a základní resuscitace pro veřejnost. Středisko také pořádá kurzy pro zdravotníky nebo sociální pracovníky.

Fakultní nemocnice Hradec Králové nabízí kurzy první pomoci pro veřejnost
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Středisko za dobu svého fungování poskytlo kurzy více než deseti tisícům zaměstnanců FN HK, nyní tuto možnost chceme nabídnout i veřejnosti, protože s poskytnutím první pomocí a resuscitace se může setkat kdokoliv a správně provedená resuscitace může zásadně přispět k záchraně života,“ uvedla doc. MUDr. Vlasta Dostálová, Ph.D., MBA z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN HK, která provoz střediska zajišťuje.

Anketa

Máme být kromě západních spojenců vděční za osvobození od nacismu i Rudé armádě?

97%
1%
hlasovalo: 28081 lidí

Kurzy se konají ve specializovaných učebnách Střediska pro výuku KPR a řešení urgentních stavů v areálu nemocnice. Učebny nabízejí výukové trenažéry ve tvaru dospělého, dětského a kojeneckého lidského těla, jejichž software měří hloubku stlačení hrudníku, frekvenci srdeční masáže, uvolnění hrudníku a také ventilaci. Na obrazovce lze sledovat poskytování kardiopulmonální resuscitace až 6 trenažérů najednou a po jejím ukončení vyhodnotit kvalitu poskytované pomoci. Kurzy jsou placené, nejsou akreditované, ale jsou vedeny zkušenými lektory s dlouholetou praxí v poskytování resuscitace a poresuscitační péče i s praxí v učení dospělých.

Na účastníky kurzů čeká nácvik srdeční masáže všech věkových kategorií, dýchaní z úst do úst, použití automatizovaného externího defibrilátoru či vypuzování cizího tělesa po vdechnutí. Kurz pro zdravotníky je rozšířen například o nácvik specializované pomoci na konkrétním pracovišti.

Středisko kardiopulmonální resuscitace FN HK, které zajišťuje výuku a praktický nácvik kardiopulmonální resuscitace (KPR) a řešení urgentních stavů pro všechny zaměstnance nemocnice, funguje od ledna 2020.

Kompletní informace o kurzech je možno najít ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT kandiduje do Evropského parlamentu 90 procent žen

23:08 Za DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT kandiduje do Evropského parlamentu 90 procent žen

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT jde do nadcházejících eurovoleb s plnou kandidátní li…