První část parku dělníci vybudovali na dosud nevyužívaném pozemku se vzrostlými stromy za plicním pavilonem. V první etapě se podařilo postavit základní část parku s rehabilitačními stroji či prostory se zábradlím jako oporou při tréninku chůze. V dalších etapách budou vybudovány například chodníky se záměrnými terénními nerovnostmi pro nácvik stability chůze či relaxační klidové zóny.
Plicní klinika projekt parku představila v roce 2016, na jeho přípravě spolupracovala s dalšími specialisty z FN HK a také s lékaři z Univerzity Palackého v Olomouci. „Cvičení v příjemném prostředí parku může pomoci změnit návyky pacientů, které často nemoc upoutá do domácí izolace. Plicní rehabilitace pod správným vedením prokazatelně zlepšuje toleranci zátěže a denní aktivitu nemocných,“ uvedl primář Plicní kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové Vratislav Sedlák. Plicní klinika již také nabídla možnost využití parku pro rehabilitaci pacientů i dalším klinikám FN HK. Park bude mimo dobu rehabilitace pacientů také přístupný veřejnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva