Finanční a ekonomický institut: Češi by volné peníze nejčastěji uspořili

10.11.2015 10:50 | Zprávy

Češi jsou národem spořivců. Alespoň to vyplývá z ankety, jejíž výsledky zpracoval Finanční a ekonomický institut (FAEI). Na otázku, co by po zaplacení všech dluhů udělali s volnými penězi, odpovědělo 54 % respondentů, že by spořili.

Finanční a ekonomický institut: Češi by volné peníze nejčastěji uspořili
Foto: Finanční a ekonomický institut
Popisek: Finanční a ekonomický institut

Shodně po 23 % účastníků ankety by volné peníze utratilo, nebo je investovalo.  

Také podle říjnového průzkumu agentury IPSOS by Češi, kterým se podařilo po řádném splacení svých finančních závazků ušetřit, tyto volné peníze nejčastěji odložili stranou a dále šetřili, nebo by je nechali na svých účtech a používali pro běžnou spotřebu. Obě možnosti zmínily shodně dvě pětiny lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

SMS

Není bezpředmětné, komu byli SMS poslány, když je jasné, že byli směřovány prezidentovi? Proč je neposlal Macinka přímo jemu nevím, spíš otázka na něj. Ale podle vás je jejich obsah v pořádku? A celkově podle vás takto má komunikovat státník?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní pozemkový úřad investoval v roce 2025 do krajiny více než 1,86 miliardy

13:21 Státní pozemkový úřad investoval v roce 2025 do krajiny více než 1,86 miliardy

Státní pozemkový úřad (SPÚ) dlouhodobě pokračuje v systematickém zlepšování stavu české krajiny.