Finanční a ekonomický institut: Dražby nemovitostí - konečně čistá hra?

25.07.2017 16:23

Dražby nemovitostí lákají stále více kupujících. Díky internetu a mobilním aplikacím jsou stoprocentně transparentní a odpadají hry na schovávanou, kdy si právnické partičky přes dražby přihrávaly levně nemovitosti. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) o tom ujistila Simona Krejčová, prokuristka společnosti Eurodražby.cz, která patří mezi lídry trhu dražeb nemovitostí.

Finanční a ekonomický institut: Dražby nemovitostí - konečně čistá hra?
Foto: faei.cz
Popisek: Finanční a ekonomický institut - logo

„Už není potřeba cestovat do dražební síně. Řadu lidí dříve odrazovala i nejistota, jak se na dražbě chovat. To vše s elektronickými dražbami odpadá. Elektronické dražby nabízí zcela transparentní prodej. Sám dražebník do poslední chvíle neví, kolik lidí a kdo se samotné dražby zúčastní,“ řekla v rozhovoru Simona Krejčová.

Podle ní nástup elektronických dražeb znamenal otevření trhu. „Odpadly tak veškeré spekulace i obavy, že by se zájemci mohli nějak domluvit. Celý systém je velmi komplexní a bezpečnost a důvěra kupujících i prodávajících je naprosto zásadní. Navíc lze dražit odkudkoli, z počítačů i mobilních zařízení,“ dodala.

Zdůraznila, že zájemce by se vždy měl seznámit se samotnou nemovitostí, o kterou má zájem, a především s informacemi uvedenými v dražební vyhlášce. Základní podmínkou účasti v dražbě je mít uzavřenou smlouvu o uživatelském účtu, která opravňuje využívat systém elektronických dražeb, složit příslušnou dražební jistotu a mít stabilní připojení k internetu.

Celý rozhovor se Simonou Krejčovou si můžete přečíst zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC: Smlouva o nové přeshraniční infrastruktuře mezi Českem a Polskem

22:22 SŽDC: Smlouva o nové přeshraniční infrastruktuře mezi Českem a Polskem

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a Centralny Port Komunikacyjny (CPK) uzavřely smlouvu o úzké…