Finanční správa zpracovala milion žádostí o kompenzační bonus

17.08.2020 19:38

Až na ojedinělé výjimky jsou všechny žádosti živnostníků a společníků s.r.o. vyřízeny a Finanční správa vyplatila na bonusech zhruba 22 miliard korun.

Finanční správa zpracovala milion žádostí o kompenzační bonus
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo
reklama

Program Pětadvacítka a finanční úřady se tak velkou měrou podílely na rychlé a efektivní pomoci podnikatelům, kteří museli nedobrovolně omezit svou činnost v souvislosti s výskytem koronaviru.

„Největší zásluha na efektivním vyplácení pomoci patří zaměstnancům na finančních úřadech, pro které se stalo zpracovávání a proplácení žádostí na krátkou dobu hlavní pracovní náplní. Hlavně díky nim dorazila podpora postiženým podnikatelům včas a program Pětadvacítka je velmi kladně hodnocen ze všech stran“, dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

O bonus mohou až do 30. listopadu žádat ještě lidé pracující na dohodu o provedení práce nebo na dohodu o pracovní činnosti, kteří jsou účastníky nemocenského pojištění. Finanční správa zatím od tzv. „dohodářů obdržela více než 2 600 žádostí a proplatila 35 milionů Kč. Více informací k podávání žádostí o tento bonus jsou k dispozici na webu Finanční správy.

Finanční správa eviduje snahu různých osob a lze říci i organizovaných skupin, které neoprávněně žádají o kompenzační bonusy a snaží se zneužít tíživého stavu podnikatelů, kterým jsou bonusy vypláceny. Jsou - li detekovány rizikové případy, dochází k podání trestních oznámení. Finanční správa podala zatím 49 trestních oznámení o podezření ze spáchání trestného činu v souvislosti s žádostmi a výplatami kompenzačních bonusů s celkovou škodou přesahující 33 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Nové bariéry na Černé Řece zachraňují ropuchy před koly aut

16:55 AOPK ČR: Nové bariéry na Černé Řece zachraňují ropuchy před koly aut

„Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem”, tak zní lidová pranostika, kterou se naši obojž…