Firmy CSG Aerospace vystaví své produkty veletrhu FAMEX 2021 v Mexiku. Ve Střední Americe cítí silný potenciál

15.09.2021 14:30 | Komerční článek

V Mexiku se v září uskuteční již 4. ročník mezinárodního veletrhu letectví a kosmonautiky FAMEX 2021. Na vojenské letecké základně Santa Lucia, která bude akci v termínu od 22. do 25. září hostit, vystaví své produkty a řešení také společnosti CSG Aerospace.

Firmy CSG Aerospace vystaví své produkty veletrhu FAMEX 2021 v Mexiku. Ve Střední Americe cítí silný potenciál
Foto: czechoslovakgroup.cz
Popisek: Czechoslovak Group - logo

Jejich expozice bude součástí oficiálního stánku České republiky. Do Mexika zamíří zástupci pardubických radarových společností ELDIS a RETIA, dále společnost CS SOFT, která vyvíjí komplexní a škálovatelná softwarová řešení  pro řízení letového provozu. Na místě budou též reprezentanti Excalibur International, obchodní agentury průmyslově-technologického holdingu CSG. 

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

27%
70%
hlasovalo: 39803 lidí

Pardubická RETIA bude v Mexiku prezentovat svůj úspěšný radar ReTWis 5 se schopností detekovat živé cíle za nekovovými předměty. Tento produkt slaví úspěch v USA, kde se prodává pod obchodním označením POLR-1, a využívají jej federální bezpečnostní složky k potírání kriminality. RETIA dále vystaví model přenosného radaru ReGUARD, který je schopen sledovat nízko letící cíle, typicky drony.

Svá radarová řešení v Mexiku představí též společnost ELDIS Pardubice, výrobce aktivních letištních radarů. ELDISu se podařilo v letošním roce uzavřít první velký projekt na dodávku celého radarového systému MSSR-1 do Kolumbie. Společnost se aktuálně účastní i dalších výběrových řízení na dodávky svých systémů v celé Latinské Americe, kterou vnímá jako silně perspektivní trh. Veletrhu se zúčastní také společnost CS SOFT, která odprezentuje své klíčové produkty pro řízení letového provozu – ALS ATM systém, ATC simulátor, či víceúčelový nástroj pro situační přehled RadarView.

„Region Střední a Latinské Ameriky je pro nás velmi atraktivní a cítíme v něm silný potenciál. Například ELDIS Pardubice v letošním roce provede instalaci letištního radaru na lokálním letišti v Kolumbii a věříme, že tato cenná reference pomůže firmě k dalším zakázkám na americkém kontinentu. Stejně tak věříme, že i v Mexiku má silný potenciál radar ReTWis 5, který se dokázal prosadit na náročném trhu v USA,“ říká Aleš Kvídera, generální ředitel CSG Aerospace.

Veletrh FAMEX (Féria Aerospacial México) se v Mexiku poprvé uskutečnil v roce 2015 a postupně se stal nejdůležitějším oborovým veletrhem v Latinské Americe. Jeho zatím posledního ročníku se v roce 2019 zúčastnilo 635 společností z celkem 39 zemí a navštívilo jej 52 tisíc návštěvníků. Letecký průmysl patří mezi dynamicky se rozvíjející oblasti mexického hospodářství. Na pořádání akce se podílejí mexické vládní složky i letectvo. Partnerskou zemí letošního ročníku veletrhu FAMEX 2021 jsou Spojené státy americké.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Výstavba lázeňského resortu se prodlouží o rok, na vině je covid

15:16 Jihomoravský kraj: Výstavba lázeňského resortu se prodlouží o rok, na vině je covid

O jeden rok může čínský investor prodloužit termíny, které vyplývají ze smlouvy na nákup pozemků pro…