Fiskars: Prokažte trávníku trochu letní lásky

14.06.2014 15:57 | Zprávy

Toužíte po dokonalém trávníku, který Vám budou sousedé závidět a rodina na něm bude ráda trávit čas? Cesta k dokonalosti není rychlá, ani bezpracná, ale s dobrými pomocníky to půjde lehce. Dopřejte svému trávníku dokonalou péči Fiskars.

Fiskars: Prokažte trávníku trochu letní lásky
Foto: red
Popisek: Fiskars

Co potřebuje sytě zelený trávník?

 1. Dosetí prosvítajících míst
  Stále můžeme dosévat plochy, které zůstaly po zimě holé. Je třeba zvolit vhodnou travní směs, která nejlépe odpovídá klimatickým podmínkám, prostředí a využití trávníku. Některým travám se lépe daří ve stínu, jiné preferují slunce.
 1. Zálivku
  Klíčové je správné zalévání. Tráva potřebuje zálivku v objemu 2,5 cm za týden. Používáte-li sprinklery, umístěte na trávník prázdnou plechovku a sledujte, jaké množství vody se v ní nahromadí za hodinu zalévání. Trávník zalévejte vždy brzy po ránu, aby se snížilo odpařování. Během léta je vhodné trávník mulčovat. Trávník si tak lépe uchová vlhkost v půdě a bude jej třeba méně zalévat.

 1. Sečení
  Trávník je ideální posekat jednou týdně, a to v den, který následuje po zalévání. Umožníte trávníku vzpamatovat se po předchozím sečení a zabráníte tak jeho hnědnutí. Trávu je vhodné sekat spíše navysoko, aby se lépe udržela vlhkost a zabránilo se prosychání kořenového systému. Vytrhávejte plevel a zastřihávejte okraje, kdykoliv jej sečete. Trávník tvarujte a zastřihávejte vhodnými nůžkami na trávu. Nůžky na trávu Fiskars vykouzlí trávník krásný jako obrázek, a to bez zbytečné námahy Vašich rukou.
 1. Živiny
  Ujistěte se, že půda obsahuje dostatečné množství živin a dodejte jí přírodní hnojivo, které potřebuje k tomu, aby tráva mohla krásně růst.

 1. Provzdušnění
  Provzdušňujte trávník alespoň jednou na jaře a opětovně na podzim. Získáte tím zelenější trávu a omezíte růst mechu.
 1. Úklid
  Pouze čistý trávník je krásný. Pravidelně z něj shrabujte posekanou trávu a spadané listy či květy.

Péče o trávník je prostě umění. Ale trpělivost a pravidelná péče se Vám mnohonásobně vrátí v podobě zeleného travního koberece, který bude přímo vybízet k posezení či lenošení na čerstvém vzduchu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Komerční článek

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Další články z rubriky

Povodí Labe: Další zlepšení plavebních podmínek na labské vodní cestě

22:03 Povodí Labe: Další zlepšení plavebních podmínek na labské vodní cestě

Povodí Labe soustavně pracuje na obnově plavebního provozu na labské vodní cestě, který byl omezen p…