Fiskars: Prokažte trávníku trochu letní lásky

14.06.2014 15:57

Toužíte po dokonalém trávníku, který Vám budou sousedé závidět a rodina na něm bude ráda trávit čas? Cesta k dokonalosti není rychlá, ani bezpracná, ale s dobrými pomocníky to půjde lehce. Dopřejte svému trávníku dokonalou péči Fiskars.

Fiskars: Prokažte trávníku trochu letní lásky
Foto: red
Popisek: Fiskars
reklama

Co potřebuje sytě zelený trávník?

 1. Dosetí prosvítajících míst
  Stále můžeme dosévat plochy, které zůstaly po zimě holé. Je třeba zvolit vhodnou travní směs, která nejlépe odpovídá klimatickým podmínkám, prostředí a využití trávníku. Některým travám se lépe daří ve stínu, jiné preferují slunce.
 1. Zálivku
  Klíčové je správné zalévání. Tráva potřebuje zálivku v objemu 2,5 cm za týden. Používáte-li sprinklery, umístěte na trávník prázdnou plechovku a sledujte, jaké množství vody se v ní nahromadí za hodinu zalévání. Trávník zalévejte vždy brzy po ránu, aby se snížilo odpařování. Během léta je vhodné trávník mulčovat. Trávník si tak lépe uchová vlhkost v půdě a bude jej třeba méně zalévat.

 1. Sečení
  Trávník je ideální posekat jednou týdně, a to v den, který následuje po zalévání. Umožníte trávníku vzpamatovat se po předchozím sečení a zabráníte tak jeho hnědnutí. Trávu je vhodné sekat spíše navysoko, aby se lépe udržela vlhkost a zabránilo se prosychání kořenového systému. Vytrhávejte plevel a zastřihávejte okraje, kdykoliv jej sečete. Trávník tvarujte a zastřihávejte vhodnými nůžkami na trávu. Nůžky na trávu Fiskars vykouzlí trávník krásný jako obrázek, a to bez zbytečné námahy Vašich rukou.
 1. Živiny
  Ujistěte se, že půda obsahuje dostatečné množství živin a dodejte jí přírodní hnojivo, které potřebuje k tomu, aby tráva mohla krásně růst.

 1. Provzdušnění
  Provzdušňujte trávník alespoň jednou na jaře a opětovně na podzim. Získáte tím zelenější trávu a omezíte růst mechu.
 1. Úklid
  Pouze čistý trávník je krásný. Pravidelně z něj shrabujte posekanou trávu a spadané listy či květy.

Péče o trávník je prostě umění. Ale trpělivost a pravidelná péče se Vám mnohonásobně vrátí v podobě zeleného travního koberece, který bude přímo vybízet k posezení či lenošení na čerstvém vzduchu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Komerční článek
reklama

Další články z rubriky

MPSV: Vláda přijala návrh ministryně Jany Maláčové na zvýšení životního a existenčního minima

20:27 MPSV: Vláda přijala návrh ministryně Jany Maláčové na zvýšení životního a existenčního minima

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) prosadila nařízení vlády, kterým se od 1. du…