Flora Olomouc je šetrná k přírodě. Má flotilu vozů na hybridní pohon

15.07.2017 11:46

Společnost Výstaviště Flora Olomouc vedle svých jiných aktivit pečuje také o zelený pás městských historických parků. Sama sídlí přímo v jednom z nich - Smetanových sadech - takže je neodmyslitelně spjata s přírodou a zelení. A že to s ekologií myslí opravdu vážně, prokázala na přelomu loňského a letošního roku, kdy pořídila hned trojici k přírodě šetrných automobilů s pohonem na stlačený zemní plyn.

Flora Olomouc je šetrná k přírodě. Má flotilu vozů na hybridní pohon
Foto: flora-ol.cz
Popisek: Výstaviště Flora Olomouc - logo
reklama

Vozy Volkswagen Caddy EcoFuel s pohonem na CNG zakoupila společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. ve dvou etapách. V první v září loňského roku to byl sedmimístný automobil, který využívá personál „restaurace a“, a ve druhé z letošního dubna a června šlo o dvě pětimístná auta pro zahradnický a technický úsek.

„Jako správce zelených městských parků se chceme chovat ekologicky a je potěšující, že auta na hybridní pohon, která jsme zakoupili, jsou nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale zároveň mají také levnější provoz,“ vyzdvihuje ředitel společnosti Výstaviště Flora Olomouc Jiří Uhlíř.

Multifunkční Volkswagen Caddy patřil mezi vůbec první dodávkové automobily na českém trhu s pohonem na stlačený zemní plyn. Jeho průměrná spotřeba se pohybuje zhruba mezi šesti a osmi kilogramy plynu podle zatížení a způsobu jízdy, což výrazně přispívá k ekonomice provozu.

Vůz je samozřejmě vybaven i přídavnou benzínovou nádrží, která však slouží především jako dojezdová. Výrobce udává průměrný dojezd vozidla do 450 kilometrů na plynový pohon a maximálně do 130 kilometrů s benzínem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Obnova theatronu ve Valči umožní jeho důkladný průzkum

8:24 Národní památkový ústav: Obnova theatronu ve Valči umožní jeho důkladný průzkum

Poodhalit mnohá tajemství theatronu v zámeckém parku ve Valči by mohla série průzkumů, které zde zah…