Fond Vysočiny 2015: 23 programů, 56 milionů k rozdělení

29.01.2015 7:35

V roce 2015 je připraven Kraj Vysočina rozdělit v rámci 23 grantových programů Fondu Vysočiny 56 milionů korun na rozvojové aktivity měst, obcí i spolků a dalších žadatelů napříč regionem.

Fond Vysočiny 2015: 23 programů, 56 milionů k rozdělení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

První letošní krajské grantové programy byly vyhlášeny krajským zastupitelstvem dnes a další budou postupně přibývat během roku. „Kromě pravidelných grantů se během roku objeví i novinka – grant na rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky. Po několikaleté pauze bude znovu vyhlášen i grant Tábory a Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.

Nejštědřejší alokace v rámci letošního seznamu grantů Fondu Vysočiny figuruje u grantového programu Rozvoj podnikatelů. „Cílem výzvy bude vzbuzení zájmu o pořízení a obnovu výrobních prostředků a technologií firem vedoucí ke zvýšení jejich konkurenceschopnosti např. formou pořízení strojů, technologií, informačních a znalostních systémů,“ popisuje Vladimír Novotný. Spolufinancování studií nebo projektových dokumentací týkajících se zásobování vodou či čištění odpadních vod bude Kraj Vysočina podporovat z grantového programu Čistá voda 2015 v objemu 4,5 miliónu korun, v těchto případech je kraj připraven pomoci jednotlivě až částkou půl miliónu korun do výše 70 % celkových nákladů projektu.

V loňském roce se podařilo podpořit prostřednictvím Fondu Vysočiny zhruba 50 milióny korun 650 žádostí. Největší zájem byl tradičně o grant Jednorázové akce, tedy o podporu jednorázových volnočasových aktivit zaměřených na zapojení široké veřejnosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela doplněné nabídky od uchazečů na dostavbu

16:46 ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela doplněné nabídky od uchazečů na dostavbu

Společnost Elektrárna Dukovany II (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela doplněné n…