GSK představila 40 revolučních kandidátních léků

23.11.2015 11:44

Britská GSK, jedna z největších farmaceutických společností na světě, představila na setkání pro investory v New Yorku celkem 40 sloučenin, které by v následujícím období mohly přinést revoluci v léčbě řady vážných onemocnění.

GSK představila 40 revolučních kandidátních léků
Foto: red
Popisek: GlaxoSmithKline

Významné objevy hlásí vědci společnosti v oblastech, jako jsou boj proti HIV nebo chorobám dýchacího ústroji. Právě v respirační oblasti byly představeny léky, které možná v budoucnu umožní upustit od používání inhalátorů. 20 z těchto sloučenin by se do schvalovacího řízení přitom mohlo dostat již do roku 2020. GSK uspořádala setkání pro investory poprvé po deseti letech a demonstrovala tím sílu společnosti v oblasti medicínského výzkumu a vývoje i stabilní investorský potenciál pro akcionáře do nadcházejících let.

Společnost GSK v New Yorku představila potenciálním investorům souhrnné portfolio 40 nejnadějnějších léčiv, která jsou zatím v různých fázích výzkumu a vývoje. Některé ze sloučenin, na kterých intenzivně pracují jak vědci farmaceutické společnosti, tak dalších 1 500 partnerských společností a akademických institucí, jsou přitom ve velmi pokročilé fázi vývoje, a dá se tedy předpokládat, že budou v dohledné době k dispozici pacientům. Jedná se například o léčiva určená pacientům s těžkým astmatem nebo chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) či vakcíny proti pásovému oparu a bakteriální meningitidě. Firma představila takzvaná kandidátní léčiva ve svých šesti klíčových terapeutických oblastech: HIV a infekční choroby, imunologie a zánětlivá onemocnění, nemoci dýchacího ústrojí, vakcíny a vzácné choroby. „Věříme, že až 80 % z představených sloučenin má potenciál být takzvaných first-in-class, tedy velmi inovativních se zcela novým mechanismem fungování. Jedná se o přípravky, které by mohly významně zlepšit léčbu řady onemocnění,“ říká PharmDr. Monika Horníková, generální ředitelka GSK.

Při svém výzkumu a vývoji se společnost GSK zaměřila především na zacílení imunitních mechanismů, které zásadně mění tempo vývoje nemoci i šance na vyléčení. Dalším benefitem je zjednodušení léčby i za pomoci léčiv s dlouhodobým účinkem a využívání nejmodernějších technologií. Ty umožňují vyvinout nové léčebné přístupy a pomáhají lépe pochopit povahu různých nemocí za současného zlepšení kontroly jejich projevů.

Mezi nejvýznamnější objevy prezentované na setkání patřily:

- objev převratných molekul důležitých pro přenos dědičné informace a léčbu rakoviny,
- přípravky nové generace určené k boji proti respiračním onemocněním, pokročilejší než je dnešní léčba pomocí inhalátorů,
- nové protilátky pro zánětlivá onemocnění včetně revmatoidní artritidy, autoimunitních onemocnění a osteoporózy,
- přípravky umožňující účinnější léčbu HIV a dlouhodobou kontrolu jeho projevů,
- přípravky schopné vyléčit nebo dlouhodobě „vypnout“ projevy žloutenek B a C,
- několik buněčných a genových terapií proti vzácným nemocem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Přehled zastavených úseků na železnici

13:14 Správa železnic: Přehled zastavených úseků na železnici

Popadané stromy a větve na trakční vedení nebo trať a větve v profilu tratí komplikují dnes od ranní…