30. dubna loňského roku nahlásili klienti Generali přes 160 dopravních nehod se škodou za více než 6 milionů korun. O den později, prvního května, bylo nehod pouze 9 a škoda nepřekročila 250 tisíc korun. O rok dříve byla situace podobná.
V počtu požárů a výši škod, které způsobují, se oba dny z pohledu statistik pojišťovny Generali dramaticky neliší. Poslední dubnový den loňského roku byly v bytech a rodinných domech klientů Generali nahlášeny čtyři zásahy se škodou necelých 35 tisíc. O den později, 1. května, byly požáry dva s poloviční škodou kolem 17 tisíc korun.
Vraťme se ale k „čarodějnickému“ průzkumu. „Pálení ohně nejčastěji doprovází opékání buřtů, hry pro děti a hudební produkce, konají se však také maškarní reje, lampionové průvody a ohňostroje,“ vyhodnocuje výsledky Jiří Cívka z Generali. Nejčastěji Češi slaví společně s přáteli či chodí k ohňům, které organizují místní spolky. Vlastní oheň si zapálí jen 17 procent lidí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pojišťovna Generali