HK ČR: Drtivá většina zaměstnavatelů letos zvyšovala mzdy. Budou v tom pokračovat i v roce 2018

14.09.2017 11:48 | Zprávy

Ještě na začátku letošního roku více než polovina zaměstnavatelů avízovala, že letos přidá svým zaměstnancům na mzdách. Ve skutečnosti mzdy zvýšilo na 75 procent všech podniků v České republice. Vyplývá to z nejnovější ankety Hospodářské komory mezi zaměstnavateli.

HK ČR: Drtivá většina zaměstnavatelů letos zvyšovala mzdy. Budou v tom pokračovat i v roce 2018
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Zaměstnanci si polepšili nejčastěji o 5 a více procent. Více než 7procentní nárůst mezd hlásí dokonce každá šestá firma v zemi. Zaměstnavatelé se ale nadále potýkají s nedostatkem kvalifikované pracovní síly, obsazovat pracovní místa se v současnosti daří nejlépe firmám v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Přesto firmy v ČR hlásí na 200 tisíc neobsazených míst. Z ankety Hospodářské komory ale také vyplývá, že zaměstnavatele dusí vysoké mzdové náklady, pro rok 2018 to za větší hrozbu pro rozvoj firem označilo více zaměstnavatelů než letos.

Přesto ještě v letošním roce vyplatí svým zaměstnancům 13. mzdu nebo odměnu v podobné výši více firem než vloni. Zatímco na konci roku 2016 takto odměňovalo své zaměstnance 39 procent firem, letos jich bude více. Třináctých platů se dočkají hlavně zaměstnanci středně velkých firem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Další podpora cykloturistiky

13:33 Moravskoslezský kraj: Další podpora cykloturistiky

Krajští zastupitelé schválili další příspěvky na rozvoj cykloturistiky v Moravskoslezském kraji. Dík…