HK ČR: Hlasování o výdajových paušálech? I živnostníci jsou voliči

12.09.2018 11:18

Vloni byl bez diskuze s podnikatelskými svazy snížen limit pro výdajové paušály na polovinu. Pro drobné živnostníky jsou výdajové paušály přitom nejjednodušším způsobem, jak daňové povinnosti plnit a nebýt zavaleni stohy papírů. Snížením limitu atraktivita výdajových paušálů pro mnoho drobných podnikatelů ale poklesla a snížení nelze považovat za pobídku ani k zahájení, ani k rozvoji podnikání.

HK ČR: Hlasování o výdajových paušálech? I živnostníci jsou voliči
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky
reklama

Hospodářská komora České republiky jako reprezentant řádných podnikatelů proto apeluje na poslance, aby návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších opětovně zvýšit výdajové paušály na původní stav dali ve třetím čtení zelenou. Hospodářská komora České republiky plně sdílí cíl tohoto návrhu, který vyjadřuje zájmy drobných podnikatelů. Hlavní myšlenkou návrhu je vrácení ročního příjmového limitu pro uplatňování procentuálního výdajového paušálu na hodnotu 2 milionů korun.

Hospodářská komora chápe, že stát v uplynulých letech přijal řadu opatření v daňové oblasti s cílem omezit podvody. Moudrý, vnímavý zákonodárce by měl ale restriktivní kroky vyvažovat i opatřeními vstřícnými k běžným podnikatelům, kteří si řádně plní své povinnosti.

Hospodářská komora připomíná, že drobní podnikatelé, ať už jde o osoby samostatně výdělečně, pro které je tato výdělečná činnost jedinou či hlavní obživou, anebo o ty, kteří si tak jen přivydělávají k zaměstnání či důchodu, jsou nezastupitelnou součástí naší ekonomiky a společnosti a představují spolu se svými rodinnými příslušníky významnou část voličské základny každé politické strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad:  Prezident republiky se zúčastní setkání nejvyšších představitelů států a vlád NATO

12:11 Hrad: Prezident republiky se zúčastní setkání nejvyšších představitelů států a vlád NATO

Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve dnech 13. – 14. června 2021 setkání nejvyšších předst…