HK ČR: Investice v těžebním průmyslu jsou pro makedonskou ekonomiku extrémně důležité

12.02.2016 17:04 | Zprávy

Podnikatelská mise HK ČR se vrátila z návštěvy Turecka, Makedonie a Řecka, kam doprovázela ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka. Cesty se zúčastnili podnikatelé z oblasti těžebního průmyslu, dopravního sektoru, zdravotnictví a farmacie, energetiky a služeb.

HK ČR: Investice v těžebním průmyslu jsou pro makedonskou ekonomiku extrémně důležité
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

V Turecku, Makedonii i Řecku HK ČR ve spolupráci s partnerskými komorami uspořádala podnikatelská fóra a na ně navazující bilaterální jednání českých a tuzemských firem. Všechna fóra zaznamenala významnou účast místních podnikatelských subjektů. V Izmiru fórum zahajoval prezident Izmirské obchodní komory, v Makedonii dokonce makedonský ministr zahraničí spolu s ministrem zahraničních věcí ČR Lubomírem Zaorálkem. Podnikatelská delegace  svou misi skončila v Řecku, kde proběhla setkání s představiteli místní podnikatelské komunity v Aténách a na ostrově Lesbos.

Kromě obchodně-ekonomické spolupráce byla v rámci řady jednání zmíněna i problematika zahraničních investic s důrazem na potenciální a prioritní oblasti. Příkladem může koncepce makedonské vlády v oblasti investičních stimulů pro zahraniční podniky, jež projevují zájem o investice do rozvojových a průmyslových zón.

Petr Bohatý, obchodní a technický ředitel společnosti TRANSYS, jež se zabývá výrobou pásových dopravníků, nyní zvažuje možnost kooperace s Tureckem v oblasti manipulace s materiálem. V případě makedonského trhu společnost plánuje dodávky zařízení v rámci makedonskou vládou připravované koncepce rozšíření místních dolů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Základní priorita - posílení ekonomiky, ne lepení děr v rozpočtech

13:21 Hospodářská komora: Základní priorita - posílení ekonomiky, ne lepení děr v rozpočtech

Evropská komise dnes zveřejní návrh nového sedmiletého evropského rozpočtu.