HK ČR: Právní elektronický systém prošel Sněmovnou, otevírá se cesta ke snížení administrativní zátěže podnikatelů

08.09.2017 17:00 | Zprávy

Poslanci během dnešního jednání podpořili ve třetím čtení novelu zákona o Hospodářské a Agrární komoře ČR, která umožňuje vznik Právního elektronického systému pro podnikatele.

HK ČR: Právní elektronický systém prošel Sněmovnou, otevírá se cesta ke snížení administrativní zátěže podnikatelů
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Zástupci Hospodářské komory ČR rozhodnutí Sněmovny oceňují, protože právě PES je prvním krokem na cestě k odstranění administrativní zátěže tuzemských podnikatelů a živnostníků. Každá velká firma i nejmenší živnostník si díky tomuto projektu budou moci snadno a rychle na jednom místě ověřit všechny povinnosti, které se týkají právě jejich odvětví a profese.

„Jsem opravdu velmi rád, že Sněmovna posvětila Právní elektronický systém ještě před volbami a vážím si široké politické podpory tohoto projektu. Jmenovitě bych chtěl poděkovat zástupci předkladatelů poslanci Zbyňku Stanjurovi a sněmovnímu zpravodaji poslanci Martinu Kolovratníkovi. Pro české podnikatele a živnostníky je to skvělá zpráva, protože věřím, že PES jejich podnikání velmi usnadní a pomůže jim lépe se orientovat v české džungli předpisů. Nyní se soustředíme na úspěšné dokončení legislativního procesu v Senátu,“ řekl prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba ČR zprovoznila nákupní systém DNS

22:31 Vězeňská služba ČR zprovoznila nákupní systém DNS

Vězeňská služba České republiky zprovoznila dynamický nákupní systém (DNS) určený k dodávkám potravi…