HK ČR organizovala podnikatelskou misi při návštěvě prezidenta ČR v Itálii

24.09.2012 18:32

Hospodářská komora České republiky (HK ČR), největší zástupce podnikatelů v zemi, organizovala ve dnech 17. - 20. září 2012 doprovodnou podnikatelskou misi u příležitosti státní návštěvy prezidenta ČR Václava Klause v Itálii. Podnikatelské mise se zúčastnilo celkem 12 českých firem mimo jiné z oborů potravinářství, stavebnictví, či papírnictví.

HK ČR organizovala podnikatelskou misi při návštěvě prezidenta ČR v Itálii
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Při příležitosti státní návštěvy prezidenta ČR Václava Klause se mise mimo jiné zúčastnil náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Milan Hovorka, viceprezident HK ČR Josef Cílek, či viceprezident Italsko-české obchodní a průmyslové komory Petr Dostál.

Hospodářská komora České republiky společně s podnikateli hodnotí doprovodnou podnikatelskou misi kladně. „Během mise jsme se setkali s dobře vybranými podnikatelskými subjekty, a to jednak s těmi, se kterými již spolupracujeme a také s těmi, které pro nás vyhledala komora společně s českým velvyslanectvím v Itálii a agenturou CzechTrade,“ říká účastník mise Jiří Bláha, ředitel společnosti RS DYNAMICS, s.r.o. Firma RS DYNAMICS, s.r.o. se v Itálii setkala s firmami aktivními na trhu security i životního prostředí a o její výrobky byl mezi italskými podniky značný zájem. „Zkontaktované firmy jsou pro naši společnost velmi perspektivní a jejich výběr byl proveden na kvalifikované úrovni. Vysoce oceňuji práci viceprezidenta Hospodářské komory České republiky pana Josefa Cílka stejně jako práci agentury CzechTrade a Velvyslanectví České republiky v Itálii. Všem jmenovaným děkuji za jejich snahu a profesionální přístup,“ dodává závěrem Jiří Bláha.

V rámci dvoudenního programu se podnikatelé zúčastnili podnikatelského fóra v Římě, na kterém bylo přítomno celkem 40 italských firem. Následovalo podnikatelské fórum v Neapoli, kde se české firmy za přítomnosti prezidenta ČR a náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR měly možnost setkat až se 120 italskými firmami. Právě při příležitosti těchto podnikatelských setkání získaly české firmy cenné obchodní kontakty a některé z nich měly rovněž jedinečnou možnost uskutečnit první kroky v rámci budoucí obchodní spolupráce. To potvrzuje mimo jiné i firma Framagro, a.s. „V rámci obchodní mise se podařilo naší společnosti, která je největším výrobcem vajec a vaječných produktů v ČR, navázat obchodní kontakt se společností Barilla, největším výrobcem těstovin v Itálii. Tím se nám zásadním způsobem otevřela možnost pro vzájemnou spolupráci,“ tvrdí Petr Svoboda, místopředseda představenstva a ředitel společnosti Framagro, a.s.

Svou účast v rámci doprovodné podnikatelské mise hodnotí pozitivně i Papírna Aloisov, a.s., jejíž předseda dozorčí rady a spolumajitel Tomáš Pastrňák se v Itálii v rámci obchodního jednání setkal se zástupci jedné z nejdůležitějších italských tiskáren – TIPOGRAFIA VATICANA. Historie této italské papírny sahá až do roku 1587 a se svými 200 zaměstnanci je 24 hodin denně k dispozici Svatému stolci vatikánského státu. Obě strany se při příležitosti obchodního jednání shodly v možnostech navázání spolupráce. „Věříme, že zaslání vzorků speciálních voluminézních papírů pro tisk knih, barevných grafických papírů či papírů pro výrobu kalendářů a tiskovin budou základem pro dlouhodobou spolupráci mezi naší a vatikánskou tiskárnou. Věříme, že papírenské výrobky z Papírny Aloisov budou brzy nést poselství do všech států světa, kam jsou denně knihy a tiskoviny z Vatikánu odesílány,“ sdělil bezprostředně po jednání předseda dozorčí rady a spolumajitel Papírny Aloisov, a.s. Tomáš Pastrňák

Italské firmy dále jednoznačně projevily zájem o spolupráci s tuzemskými podniky v následujících oborech:

-          Zařízení pro myčky aut
-          Výrobce zmrzliny a technologie
-          Lokální vína
-          Bezpečnostní výplně na sklo chránící proti výbuchu, tepelná izolace

HK ČR děkuje za profesionální spolupráci při organizaci podnikatelské mise v Itálii Velvyslanectví ČR v Itálii, agentuře CzechTrade a Italsko-české obchodní a průmyslové komoře.

Hospodářská komora České republiky otevírá dveře českým podnikatelům do zahraničí. HK ČR dlouhodobě pomáhá českým firmám při prosazování jejich podnikatelských záměrů a zájmů v zahraničí, informuje je o podmínkách vstupu na zahraniční trhy, podporuje vyhledávání a navazování kontaktů s potenciálními partnery v zahraničí a umožňuje jim účast na nejrůznějších mezinárodních akcích určených pro malé a střední podnikatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komora.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: Na podporu bydlení dalo MPSV za pět let skoro 60 miliard korun. Problém sociálního vyloučení se však prohluboval

8:06 NKÚ: Na podporu bydlení dalo MPSV za pět let skoro 60 miliard korun. Problém sociálního vyloučení se však prohluboval

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak ohrožených skupin oby…