HK ČR zhoršuje prognózu budoucího vývoje ekonomiky

6. 5. 2013 14:02

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) dnes zhoršila prognózu budoucího ekonomického vývoje ČR. Zatímco na začátku roku HK ČR predikovala růst HDP ve výši 0,5 %, nyní očekává růst ekonomiky o 0,3 %.

HK ČR zhoršuje prognózu budoucího vývoje ekonomiky
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo
reklama

„Hospodářská komora České republiky v prvním pololetí tohoto roku očekávala stagnaci růstu HDP s mírným oživením v pololetí druhém. Důvodem zhoršení prognózy o 0,2 % je především dlouhodobé brzdění ekonomiky a její nepovedený restart. Ten má na svědomí zejména novela zákona o veřejných zakázkách. Její špatné nastavení může za to, že vyhlašovatelé a podnikatelé napříč všemi sektory cítí v současnosti pokles zakázek o více jak 14 %,“ komentuje Petr Kužel, prezident HK ČR.

Hospodářská komora České republiky volá po oživení investic a přípravy pobídek včetně těch stavebních. Rovněž je nezbytné podpořit důvěru v ekonomiku ze strany podnikatelů a občanů ČR. Snižuje se ukazatel spotřeby, stavebnictví je dlouhodobě v propadu a export je jediným z hlavních ukazatelů HDP, který dlouhodobě drží ekonomiku dál ode dna. „Pro budoucí vývoj ekonomiky je nezbytně nutné pozitivně stimulovat trh a zcela jasně a zřetelně naznačit budoucí pozitivní ekonomický vývoj země s vědomím, že Česká republika je součástí EU,“ dodává prezident Kužel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komora.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

22:16 Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

Ombudsmanka Anna Šabatová se od roku 2016 intenzivněji věnovala problematice nenávistných projevů na…