HZS ČR: Čeští hasiči dorazili na pomoc Řecku

10.08.2021 15:55 | Tisková zpráva

Jednotka MV–GŘ HZS ČR složená z příslušníků HZS MSK, HZS JMK, HZS SČK, ZÚ HZS ČR a styčného důstojníka z HZS PHA, pod velením kpt. Richarda France včera dorazila, po více než 2.200 km a víc než 49 hodinách na cestě, do své destinace. Tou je pro tuto chvíli malá vesnička Doxa, nacházející se kousek od jezera Ladon, v oblasti Arkádie, na poloostrově Peloponés.

HZS ČR: Čeští hasiči dorazili na pomoc Řecku
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Cesta proběhla bez výraznějších obtíží, přesto se nám nevyhnulo zdržení z důvodu silného provozu, zejména v Maďarsku. V sobotu, 7. 8. 2021, přibližně v 10:45 hodin, jsme vyráželi z Podivína na Břeclavsku. Do místa mezizastávky, hlavního města Bulharska Sofie, jsme tak přijížděli v neděli krátce po poledni, oproti plánu s přibližně šesti hodinovým zdržením. Po pauze na odpočinek pokračoval od 18:00 hodin konvoj směr Řecko. V pondělí, kolem 5. hodiny ranní, jsme se nedaleko Athén setkali s velvyslancem České republiky v Řecku, dr. Jakubem Karfíkem, a také se styčným důstojníkem řeckých hasičů, který nás doprovodil nejprve na místní hasičskou stanici, kde pro nás kolegové přichystali snídani, doplnili jsme pohonné hmoty, naplnili cisterny vodou a pokračovali jsme posledních cca 300 km do místa určení, malé vesničky Doxa, kam jsme dorazili v pondělí, krátce po 12. hodině. Část jednotky se okamžitě pustila do budování základního tábora, velitelé vyrazili na obhlídku. Následně jsme zahájili hasební práce všemi šesti cisternami. Kolem 20. hodiny byly práce ukončeny a my jsme se vrátili do základního tábora, připravit se na noc a nabrat síly, abychom mohli zítra opět pokračovat.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta pokračuje v elektrifikaci svého vozového parku

22:02 Česká pošta pokračuje v elektrifikaci svého vozového parku

Česká pošta v letošním roce obnoví téměř 2 000 vozidel.