HZS ČR: Mezinárodní konference vyšetřování příčin vzniku požárů

06.06.2016 20:41

Ve dnech 24. – 26. 5. 2016 proběhla v hlavním městě Maďarska Mezinárodní konference zaměřená na problematiku vyšetřování příčin vzniku požárů, kterou uspořádalo Národní ředitelství pro zvládání katastrof (National Directorate for Disaster Management). Českou republiku na této konferenci reprezentovali dva příslušníci odboru prevence MV-generálního ředitelství HZS ČR.

HZS ČR: Mezinárodní konference vyšetřování příčin vzniku požárů
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Konference proběhla za účasti 13 států z celého světa – Maďarska, Bulharska, Běloruska, České republiky, Finska, Chorvatska, Litvy, Nizozemska, Polska, Rakouska, Řecka, USA a Velké Británie.

Konference začala slavnostní večeří, při které hosty z jednotlivých zemí přivítal  brig. gen. Dr. László Bérczi.

Následující den zahájil úvodním slovem generální ředitel Národního ředitelství pro zvládání katastrof genmjr. Dr. Tibor Tollár, který účastníky konference seznámil s historií požární ochrany v Maďarsku. V průběhu dne probíhaly přednášky jednotlivých států, ve kterých prezentující představili svůj národní systém vyšetřování příčin vzniku požárů. Po uskutečnění všech přednášek následovala prohlídka hasičské lodi a její ukázka při zásahu.

Ve čtvrtek 26. 5. 2016 proběhla další praktická ukázka ve vojenském prostoru u města Vác, kde za účasti ředitele Výzkumného ústavu pro zvládání katastrof pplk. Attila Szabó, ukázali maďarští vyšetřovatelé jejich postupy při vyšetřování příčin vzniku požárů, odebírání vzorků a využití psů při vyhledávání akcelerantů hoření.

Pro všechny účastníky byla velice zajímavá možnost vzájemného porovnání odlišných národních přístupů v oblasti zjišťování příčin vzniku požárů nebo různorodosti v oblasti oprávnění vyšetřovatelů.  Přednáška o českém systému vyšetřování požárů sklidila velký úspěch a z následných reakcí mnohých účastníků konference bylo možné usuzovat, že český systém je nastaven na velmi vysoké úrovni v porovnání s ostatními zúčastněnými státy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČMA: Mýty o solární energetice – jsou obavy reálné?

18:50 ČMA: Mýty o solární energetice – jsou obavy reálné?

Deset mýtů o solární energetice bořili při svém vystoupení na 249. setkání Pražského manažerského kl…