HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

14.06.2024 22:04 | Tisková zpráva

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním záchranářství „Slezská Harta 2024“.

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Na start závodu, jehož cílem je záchrana osob z vodní hladiny, poskytnutí první pomoci a zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem, se postavilo celkem 20 čtyřčlenných týmů složek IZS.

K vidění byly nejen týmy z řad profesionálních a dobrovolných hasičů, ale i tým podnikových hasičů Správy železnic a své zastoupení mělo opět i Polsko. Týmy poměřovaly síly v disciplínách jako je např. poskytnutí první pomoci, jízda na raftu s pádly na čas nebo slalom se člunem a další. Jako nejnáročnější se stejně jako v předešlých letech ukázala disciplína v podobě záchrany tonoucího. Soutěžící museli na čas doplavat k 50 metrů vzdálenému raftu a odtud zachránit dvě tonoucí osoby. Tonoucí v tomto případě představovaly dva plastové, vodou naplněné, barely.

Vítězství si pro letošní rok odnesl Hasičský záchranný sbor (HZS) Moravskoslezského kraje z územního odboru Frýdek-Místek, druhou příčku obsadil tým HZS hlavního města Prahy a na třetí, bronzové pozici se umístil tým HZS z Karlovarského kraje ze stanice Cheb.

HZS Moravskoslezského kraje, územní odbor Bruntál, spolupracuje dlouhá léta při organizaci soutěže s Českou asociací hasičských důstojníků, Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje a Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže Bruntál.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ v 1. pololetí postavil téměř stovku nových veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta

13:04 ČEZ v 1. pololetí postavil téměř stovku nových veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta

ČEZ letos zprovoznil už 94 nových stanic, v síti jich je celkem 754. Pokračuje stavba ultrarychlých …