HZS ČR: Podpora integrovaného záchranného systému z EU fondů

13.10.2019 14:27

Ve středu 9. října 2019 se v Jihlavě uskutečnila konference Podpora integrovaného záchranného systému (IZS) z EU fondů.

HZS ČR: Podpora integrovaného záchranného systému z EU fondů
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Místo nebylo vybráno náhodně, protože právě v Jihlavě se nachází Skladovací a opravárenské zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky, které poskytlo zázemí i pro doprovodný program. Součástí prezentovaných témat bylo také představení návrhu podpory IZS v blížícím se programovém období 2021-2027.

Hasičský záchranný sbor ČR představil na konferenci například projekt informačního systému, který je využíván operačními středisky základních složek IZS při příjmu tísňových volání a následném vysílání sil a prostředků k řešení mimořádných událostí. Klíčovým přínosem projektu je zrychlení a zefektivnění spolupráce operačních středisek základních složek integrovaného záchranného systému, což se pozitivně projevuje při řešení mimořádných událostí a poskytování pomoci občanům. Dalším projektem, který poutá pozornost, je výstavby unikátního výcvikového střediska ve Velkém Poříčí, které díky svému architektonickému řešení umožňuje simulaci komplikovaných zásahů ve velmi specifických podmínkách – při silném větru či přívalech sněhu. Kromě lezeckých stěn je zde i rozběhová dráha, studniční šachta nebo hasičská věž s bazénem.

To, jak funguje spolupráce složek IZS v praxi mohli účastníci konference vidět při komentované ukázce zásahu u dopravní nehody. Ta proběhla v areálu HZS ČR v Jihlavě, kde byla také umístěna technika Hasičského záchranného sboru ČR, Policie ČR a Zdravotnické záchranné služby, která byla spolufinancovaná z evropských projektů.

Více informací naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa jeskyní ČR: Mikuláš s anděly a čerty v Koněpruských jeskyních

22:02 Správa jeskyní ČR: Mikuláš s anděly a čerty v Koněpruských jeskyních

Mikuláš s čerty se v roce 2019 objeví na Koněprusích od 30. 11. do 8. 12., kromě pondělí 2. 12., kdy…