HZS ČR: Příští dny budou v České republice větrné

16.02.2022 18:02 | Tisková zpráva

Meteorologové vydali další výstrahu před silným a velmi silným větrem. Pro hasiče to opět znamená předpoklad většího počtu zásahů. Dnes a zítra zasáhne Českou republiku velmi silný vítr. Ve středu by mělo silně foukat pouze na západě a severovýchodě republiky, vítr bude dosahovat v nárazech rychlosti 55 - 70 km/h. Ve čtvrtek se výstraha rozšíří na celé území, rychlost větru na horách dosáhne až 110 km/h.

HZS ČR: Příští dny budou v České republice větrné
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Výstraha před silným větrem platí od 18. hodiny až do půlnoci na čtvrtek, a to pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Ve čtvrtek vítr ještě zesílí, Systém integrované výstražné služby (SIVS) proto vydal výstrahu před velmi silným větrem s vysokým stupněm intenzity. Ta platí od půlnoci ze středy na čtvrtek do 15. hodiny odpolední pro celou Českou republiku. V nárazech bude vítr dosahovat rychlosti 70 až 110 km/h, foukat bude nejsilněji na horách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

22:08 Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

Papírové betlémy Trnky, Lady nebo Šlitra k vidění po setmění. Noci betlémů upozorňuje na výjimečnou …