HZS ČR si připomnělo 20 let vstupu ČR do NATO

17. 3. 2019 16:11

V den 20. výročí vstupu České republiky do Organizace Severoatlantické smlouvy schválil Výbor pro civilní nouzové plánování Analýzu civilní nouzové připravenosti státu v sedmi základních oblastech odolnosti NATO.

HZS ČR si připomnělo 20 let vstupu ČR do NATO
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

V den 20. výročí vstupu České republiky do Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) schválil Výbor pro civilní nouzové plánování (VCNP) usnesením č. 445 materiál „Analýza civilní nouzové připravenosti státu v sedmi základních oblastech odolnosti NATO“. Tento materiál je výsledkem procesu dobrovolného národního sebehodnocení v souladu s politickými závazky učiněnými hlavami států a předsedy vlád členských zemí NATO na summitu ve Varšavě v roce 2016 a s příslušnými závěry Severoatlantické rady.

Dobrovolným národním sebehodnocením přispívají rezorty tvořící systém civilní nouzové připravenosti NATO symbolicky v den výročí vstupu do Severoatlantické aliance svým dílem k naplňování závazků České republiky nad rámec daných povinností. Je tak uznána významnost role, kterou civilní nouzová připravenost hraje jak při včasném a efektivním poskytování civilních sil a prostředků pro podporu vojenských činností NATO, tak zejména při zvyšování odolnosti jednotlivých členských zemí v souladu s článkem 3 Severoatlantické smlouvy.

Součástí komplexní přípravy Severoatlantické aliance na krize je totiž vedle vojenských schopností také oblast civilní nouzové připravenosti, kterou na národní úrovni koordinuje Ministerstvo vnitra-generální ředitelství HZS ČR. Vzniká tak civilně-vojenský soubor procesů, nástrojů, sil a prostředků umožňujících Severoatlantické alianci vytvářet a podporovat bezpečnost obyvatel členských zemi NATO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČLFA: Členové loni půjčili firmám na stroje nebo zařízení 27,95 miliardy

20:45 ČLFA: Členové loni půjčili firmám na stroje nebo zařízení 27,95 miliardy

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) loni poskytly firmám a podnikatelům …