HZS: Záchranný útvar zabezpečí přepravu dvou mostových souprav pro Ukrajinu

21.11.2022 19:38 | Tisková zpráva

Jednotka Ministerstva vnitra-generálního ředitelství HZS ČR (MV-GŘ HZS ČR) zabezpečí nakládku a následnou přepravu humanitární pomoci pro Ukrajinu, která zamíří ve dnech 22. a 23. 11. do meziskladu v Polské republice.

HZS: Záchranný útvar zabezpečí přepravu dvou mostových souprav pro Ukrajinu
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Nakládka humanitární pomoci (HP) proběhla v pondělí 21. 11. ve skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR) ve Velkých Albrechticích, odkud se přesune do jedné z dislokací Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Konvoj s TMS zamíří do polského meziskladu v úterý ve 4 hodiny ráno.

Po vykládce prvních kusů techniky se tahače s návěsy přesunou zpět do skladu SSHR, kde proběhne nakládka zbylých částí mostových souprav, které zamíří do Polska zpět ve středu ráno.

Transport dvou kusů TMS bude zajištěn sedmi soupravami tahačů s návěsy a pěti nákladními automobily ZÚ HZS ČR, které budou doplněny o dvě doprovodná vozidla. Personálně bude přeprava zastřešena 28 příslušníky ZÚ HZS ČR.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvě historické nádrže a tůň s vodou ze zámecké studánky obnovily na Plzeňsku Lesy ČR

22:08 Dvě historické nádrže a tůň s vodou ze zámecké studánky obnovily na Plzeňsku Lesy ČR

Kamýky a U Kostelíka, dvě zaniklé historické průtočné vodní nádrže i tůň zanesenou sedimentem obnovi…