HZS: Zkušení hasiči dekontaminovali Důl Darkov pomocí generátorů

4. 6. 2020 9:10

Dvě desítky profesionálních hasičů z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) se zapojily v pondělí dopoledne - kvůli nákaze koronavirem Covid-19 - do třídenní dezinfekce vybraných částí Dolu Darkov na Karvinsku včetně budování zázemí pro tuto dekontaminaci.

HZS: Zkušení hasiči dekontaminovali Důl Darkov pomocí generátorů
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Pomocí osvědčených generátorů horkého dezinfekčního aerosolu museli hasiči vždy během několika odpolední hodin „vyčistit“ po dohodě s firmou OKD několik prázdných částí – prostorné koupelny a „řetízkové“ šatny pro havíře, kanceláře i chodby. Po půlhodinovém působení dezinfekčního prostředku lze tyto prostory opět běžně používat.

Dvojice hasičů v hermeticky uzavřených ochranných oblecích, rukavicích a speciálních maskách Dräger s filtry (a se sluchátky) se střídaly v používání až 18 kg těžkého generátoru (hmotnost po jeho naplnění). Zhruba po 40 minutách je potřeba generátor opět naplnit pečlivě testovaným a osvědčeným dezinfekčním prostředkem (Virkon S) a benzínem. Doprovázeli je tři stejně odění bánští záchranáři.

Hasiči z HZS MSK v květnu dekontaminovali obdobným způsobem například části Nemocnice v Chebu a Městské nemocnice Ostrava – jednak kvůli kvalitnímu vybavení (celkem 15 generátorům), které pořídil a profesionálním hasičům z HZS MSK daroval Moravskoslezský kraj, ale také kvůli bohatým zkušenostem. V uplynulých třech měsících příslušníci HZS MSK mj. dekontaminovali také ostravský Domov pro seniory IRIS, základní školy, rovněž několik hasičských stanic a služeben ostatních složek IZS na různých místech kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Praha oslaví návrat kultury, chystá se NĚCO 2020

20:11 MHMP: Praha oslaví návrat kultury, chystá se NĚCO 2020

Praha ožije poslední zářijový víkend kulturou. Divadla, kina, galerie či kluby chystají speciální p…